Ошукані вкладники говорять: «Поліція Полтави захищає крадіїв»

В Апеляційному суді сьогодні продовжили розглядати справу по кредитним спілкам. Засідання закінчилось, так і не розпочавшись. Ті, хто 9 років тому поклав свої гроші на депозити, досі не повернули їх у свої гаманці. Одна з головних причин – виконавча служба Полтави проігнорували виконання рішення суду, яке було на користь збанкрутілих полтавців.

Віддайте, що забрали! Всі ці люди – пенсійного віку, жертви фінансової махінації. Вони говорять: вклали останні заощадження, щоб примножити їх та забезпечити собі безбідну старість. Та їх ошукали.

Юрій Лебедь, громадський захисник

- Це піраміди. Вони зібрали гроші, присвоїли їх собі та всі потікали. Це «Спілка офіцерів», це «Добробут України», це спілка «Лубно». Це наше «Перше кредитне товариство».

Послугами цих спілок скористалися й полтавці. Наприклад, «Перше кредитне товариство» здавалось надпривабливим, бо відсотки за депозитами становили 22 процента на рік. Хтось вклав 30 тисяч гривень, хтось – кілька сотень. Всього в Полтавській області зібрали 11 мільйонів депозитних коштів. Зібрали та... забрали.

Ганна Беспалько, вклала гроші у кредитну спілку

- Стала ходити за відсотками кожного місяця, спочатку давали... може з пів року, а потім перестали.

- Скільки втратили коштів?

- В мене небагато було, 3 тисячі.

Вводили в оману здебільшого пенсіонерів.

- Я втратив майже 30 тисяч гривень.

Одразу ж почали судитися, в 2009 отримали рішення суду на їхню користь. Та цього виявилось недостатньо, щоб повернути втрачене. Ошукані пенсіонери кажуть: «Поліція Полтави захищає крадіїв».

Юрій Лебедь, громадський захисник

- В 2009 році люди виграли суди, люди зібрали всю доказову базу, кримінальні провадження відкриті. Їх не саджають, вони гроші не платять, суди їх захищають. А найнещаснішими є потерпілі.

Виконавча служба мала б проконтролювати виконання рішення суду. Цього не сталося. Ошукані вкладники вкотре – у суді – вимагають покарати держслужбовців.

Руслан Перехрест, прокурор

- З травня 2016 проводяться судові засідання в апеляційній інстанції. На даній стадії дослідженні всі докази сторони обвинувачення, допитані всі свідки сторони обвинувачення.

Та результатів чи значних зрушень у цій справі немає. Засідання вкотре переноситься, а гроші в гаманцях не з'являються.

Нагадаємо, загалом 9 кредитних спілок заборгували полтавцям та мешканцям області понад 110 мільйонів гривень, постраждало понад 2,5 тисячі людей. Деяких вже немає серед живих, та дехто все ж продовжує боротьбу за своє.

Стрічка новин