Самогон: користь і шкода для організму

Самогон: користь і шкода для організму

Самогон являє собою міцний алкогольний напій, який можна приготувати вдома з допомогою спеціального оснащення. Він є частиною слов’янської культури, тому багато росіяни знають не з чуток про нього. Однак питання, чи є користь від напою вельми провокационен, тому що шкода самогону досить очевидний.

Склад напою і його види

Склад самогону буде визначатися тим, яке сировина є більш доступним на певній території. Він може бути приготований на основі таких продуктів: зерно, ягоди або фрукти, буряк, картопля, які використовуються для приготування браги. Також у процесі виготовлення напою буде потрібно цукор, цукати крохмаль і вода.

Сьогодні виділяють наступні види самогону:

Moonshine, який виготовляється на території США;

Палінка – угорський напій;

Горілка – самогон у українців;

Bimber – створюють на території Польщі;

Сhicha casera – самогон з Латинської Америки;

Тord-boyaux – витончений напій французів;

Schwarzgebranntes – напій родом з Німеччини.

У наш час особливою популярністю користується домашній самогон, який виготовляють за допомогою саморобного самогонного апарату.

Користь напою

Цінителі вважають, що самогон, приготованого по старовинним рецептом здатний справити позитивний вплив на організм. Вони дотримуються думки, що достатньо 30-50 г напою змішаного з червоним перцем, щоб запобігти розвитку застуди. Народна медицина пропонує використовувати самогон для розтирання або накладання компресів, приготування настоїв. Напій дозволить домогтися поліпшення стану при багатьох патологіях, наприклад, остеохондроз, радикуліт, біль у суглобах, варикозне розширення вен. Також самогон може використовуватися для приготування на його основі інших алкогольних напоїв: настойка, лікер, вермут, бренді.

Проте користь може бути лише від того напою, який пройшов стадію повноцінної фільтрації та очищення. Це дозволяє видалити небезпечні для здоров’я речовини.

Негативний вплив самогону

Процес створення цього міцного напою заснований на перегонки браги, що дозволяє отримати так званий спирт-сирець. Його мінімальна міцність буде становити 60 градусів. Однак такий первинний самогон буде містити велику кількість речовин (сивушні масла, метанол), здатних чинити негативний вплив на організм. Саме тому зазвичай цей напій ретельно фільтрують і очищають.

Але необхідно пам’ятати, що в домашніх умовах не вдасться повністю видалити всі токсичні речовини, тому пити кустарний самогон необхідно з обережністю. Якщо ви помітили неприємний запах напою або маслянисті краплі, то це може свідчити про наявність сивушних масел, які є справжньою отрутою для організму. Великі дози таких речовин здатні призвести до втрати орієнтації, сплутаності свідомості, запаморочення, нудоти і блювоти. При вживанні сивушних масел може наступити смерть. У середньостатистичному напій, який приготований в домашніх умовах, не міститься летальних доз отруйних речовин, однак їх буде достатньо, щоб завдати серйозної шкоди здоров’ю. Саме тому на території багатьох держав було вирішено ввести заборону на виготовлення самогону в кустарних умовах і його подальший продаж.

Отже, негативний вплив самогону на організм пов’язано з:

Отруєнням сивушними маслами, альдегідами і метанолом, які містяться в недостатньо очищеному напої.

Важкою інтоксикацією організму. Самогон досить важко переноситься організмом, тому наступного дня, у людини буде досить важке похмілля.

Агресивністю людини. Люди, що вживають самогон, в стані алкогольного сп’яніння будуть проявляти агресію і вести себе вкрай нерозумно.

Підвищенням ризику розвитку побічних ефектів: нудота, втрата свідомості, судоми, головний біль, тахікардія. При цьому ефективність симптоматичної терапії буде значно нижче, ніж при алкогольній інтоксикації сертифікованим спиртним напоєм.

Сьогодні неможливо дати однозначну відповідь, шкідливий чи корисний самогон. Як багато медичні препарати, цей напій здатний виступати в ролі ліки і отрути, залежно від його якості та дозування.

Стрічка новин