Від 1020 до 1600 гривень за парковку на стоянці для людей з інвалідністю

Підвищення санкцій вступає у силу з 22 жовтня. До цього, кажуть фахівці, штраф становив від 200 до 400 гривень. Полтавці вирішили перевірити, чи займають спеціальні стоянки ті, для кого вони не призначені, і чи мають місця паркування автотранспорту для людей з інвалідністю належний вигляд?

Полтавці вперше інспектують стоянки, призначені для людей з інвалідністю. Це парковка поблизу одного з найбільших торгових центрів міста. Машини тут завжди є. І практично завжди є порушники. 

поліція підходить до водія-порушника: «Патрульна поліція міста Полтави. Скажіть, будь ласка, ви бачили, що стали на місце, призначене для осіб з інвалідністю?»

Це водій намагається пожартувати, і одразу звільняє паркувальне місце. 

Патрульні та представники громадських організацій сьогодні не штрафують, а роздають нагадування і проводять бесіди. 

Роман Черкун, головний фахівець Інституту розвитку міста

- Був щойно у нас перший випадок. Це був водій таксі. Він себе поводив зухвало. Хамив. Спочатку сказав: «Я не знаю, я не помітив». Потім почав показувати пенсійне посвідчення. Але це не посвідчення людини з інвалідністю. Тобто, він не пішов на контакт одразу.

Проблема не тільки у відповідальності, а й у тому, що парковки мають не зовсім правильний вигляд. Тут, наприклад, лише намальовані позначки на асфальті.

Богдан Зябленко, інспектор роти №2 Управління патрульної поліції у м.Полтаві

- Дуже багато випадків, коли людина просто не помічає, десь поспішає. Вона не бачить знаку. На даному місці ми не бачимо знаку. Водій може просто завернути і поставити автомобіль. І не звернути увагу. Тут не досить правильно обладнано місце для інвалідів.

Та й не можна сказати, що ці місця відповідають нормативним вимогам і дають змогу людям на візках вільно пересуватись, розповідає представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.

Ірина Твердохліб, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю

- Для нас потрібно місце трохи ширше, ніж для звичайних машин і звичайних пасажирів. Коли людина виїзжає на інвалідному візку, їй треба розвернутися перед транспортом. Ось щойно пересаджувалася дівчинка на візку. Якби відкрились одні та другі дверцята, то не було б як проїхати. Бо машини стали близенько один біля одного.

Озброєні літературою, активісті далі збираються на зустрічі з адміністраторами закладів, біля яких інспектують стоянки, аби показати, як вони мають виглядати.

Ірина Твердохліб, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю

- Щоб вони були не тільки позначені піктограмою нашою, як у міжнародній практиці. А й були контрасно зафарбовані. І це місце повинно бути, як мінімум, три метри. А бажано, три з половиною. 2 метри виділяється для автомобіля, і півтора – для розвороту коляски. І сам розворот має бути розфарбований.

Ірина Твердохліб говорить: налаштовані цілком мирно, аби залучити всіх причетних, щоб у Полтаві також були нормальні умови для людей з інвалідністю. Адже вже з 22 жовтня штрафи за паркування на стоянках, призначених для них, значно зростуть: з 200 гривень до півтори тисячі.

Стрічка новин