Україна – лідер... на «чорному» ринку зброї

За даними аналітичного центру Small Arms Survey, який досліджує поширення нелегальної зброї, до початку конфлікту на Донбасі нараховувалося близько 3 мільйонів незаконних «вогнестрілів». З того часу, припускають, цей показник міг зрости до 5 мільйонів. Національна поліція України бореться за вилучення зброї з незаконного обігу. Один з інструментів – місячники добровільної здачі. Цьогоріч вони стартували вже втретє. Полтавські поліціянти наголошують: щоб здати нелегальну зброю і вберегти себе від кримінальної відповідальності, залишилось трохи більше тижня.

Здати зброю і не сісти за ґрати. На столі: пістолети, мисливські рушниці, ножі та патрони – це все добровільно здали полтавці.

- Це мисливська гладкоствольна зброя. Звичайна, 12-ого калібру, ТОЗ-34 (Р). Вона добровільно здана.

Місячники добровільної здачі зброї проводять регулярно у всіх регіонах України: навесні та восени. Це така профілактична операція, що дозволяє уникнути кримінальної відповідальності за незаконне володіння зброєю. Максимальне покарання – позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Олександр Крайник, заступник начальника відділення поліції №2

- Держава на законодавчому рівні дає можливість громадянам позбутися нелегальної зброї. Можливо, знайшли, можливо, якимсь шляхом здобули. Це для того, щоб життя громадян стало безпечнішим.

Здати, зареєструвати, а згодом – законно користуватися. Такий варіант теж можливий, зазначають поліціянти. 

Якщо полтавці до 31 жовтня віднесуть нелегальну зброю до поліції, то в подальшому, після оформлення відповідних документів, матимуть змогу повернути її в особисту власність і використовувати на законних підставах. 

Олександр Невдачин, інспектор з контролю за обігом зброї 

- Переважно здається мисливська гладкоствольна зброя, бо її можливо зареєструвати. Є випадки, що здають нарізну зброю, гранати, набої різного калібру й міни. Був випадок, коли протитанкову міну принесли.

Від початку 2017 року вилучили вже близько 1,5 тисячі одиниць вогнепальної зброї, майже 1000 гранат, десятки вибухових пристроїв та понад 120 тисяч набоїв. Тим часом Полтавщина не є лідером за кількістю зданої зброї, першість – за східними регіонами: Луганським та Донецьким.

Та, попри щорічні місячники, Україну продовжують називати лідером на «чорному ринку зброї».

Стрічка новин