Децентралізацію на Полтавщині підтримує 41,5 % мешканців області

Такі результати вивчення громадської думки отримав Департамент інформаційної діяльності. Вуличне опитування з приводу основних реформ, соціально-економічного становища в регіоні, а також протестних настроїв у суспільстві проводили влітку у Полтаві, Кременчуці та районах області. Отримані дані фахівці Департаменту презентували на прес-конференції.

У червні цього року 1200 мешканців області стали учасниками соціологічного опитування від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Респонденти мали дати оцінку роботі представників різних органів влади, ключовим реформам в регіоні, а також розповісти про найбільш актуальні, на їх погляд, соціально-політичні проблеми Полтавщини.

Андрій Даценко, нач. відділу політичного аналізу Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Це ті ключові реформи, які проводилися в останні роки, і хотілося побачити рівень підтримки цих реформ. І не тільки рівень підтримки, а й рівень інформованості. Якщо ми бачимо, що населення не поінформоване... І рівень підтримки складається з частини тільки поінформованих людей.

Рівень інформованості населення про діяльність органів влади виявився низьким. Кожен другий мешканець Полтавщини не може оцінити свій рівень знань про роботу державних установ. А от у питаннях децентралізації мешканці області є поінформованими. Лише 8,7% опитаних вказали, що нічого не знають про цю реформу. Загалом щодо неї думки розділилися: 41% – децентралізацію підтримує, у той час як майже 31% – ні. Запитували респондентів і про якість життя. Так, за результатами дослідження, 29% – скоріше задоволені ним, і 28 – скоріше незадоволені. Похибка складає 1,9%.

Андрій Даценко, нач. відділу політичного аналізу Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Загально в Україні станом на 2017 рік все-таки переважають більш негативні оцінки соціально-економічного становища в Україні, проте на рівні в області це – більш позитивно.

Серед найбільш поширених проблем, які хвилюють людей в області, – дороги, безробіття та зростання тарифів на комунальні послуги.

Стрічка новин