Тихе полювання – на фініші

Полтавські лікарі кажуть, що такого грибного сезону давно не було. Найбільше дикорослих у місцевих лісах можна було збирати на початку та у середині вересня. Далі погода погіршилась. А вже незабаром синоптики обіцяють, що позначки термометрів знизяться до нуля. Отже, грибний сезон практично завершивсь.

Грибний сезон завершується. Його цьогоріч для полтавців лікарі називають вдалим. Основний пік припав на початок та середину вересня. Далі – похолодання, та і мала кількість опадів не дали змогу рости диким грибам. У деяких регіонах їх ще збирають, але на Полтавщині практично нема. Медики кажуть: це добре. Бо і випадків отруєння, навдивовижу, цьогоріч в обласній лікарні не фіксували. Але зайвим не вважають нагадати про головні загрози для грибників.

Якщо мухомори сплутати з іншими грибами неможливо, то бліду поганку – навпаки. Саме нею найчастіше і труяться через уміле маскування під інші, їстівні гриби. Саме вона вражає сильно, і майже без шансів вижити. 

Сергій Герасименко, лікар-анестезіолог ПОКЛ

- Найбільш уражені з внутрішніх органів – печінка та нирки. На жаль, смертність від блідої поганки досягає 90-95%. Навіть у розвинутих країнах Європи. Єдиний метод лікування при справжньому отруєнні блідою поганкою – пересадка печінки.

А отже, і шанси вижити – мінімальні. Для прикладу, два роки тому грибами отруїлась полтавська родина – батько і троє дітей. Вижив лише один хлопчик. 

Ось цей апарат називають «штучною ниркою». До нього підключають і пацієнтів, які отруїлися грибами, тоді, коли цей орган відмовляє. У більшості ж випадків від блідої поганки все ж потерпає печінка. І реанімувати її інших методів, ніж повна заміна, просто нема. У лікарні починають лікування з промивання шлунку. Далі вже слідує дезінтоксикаційна терапія. Хоча і залежать шанси на порятунок від того, наскільки швидко людина звернеться за допомогою. Адже симптоми отруєння грибами надто схожі на звичайне.

Сергій Герасименко, лікар-анестезіолог ПОКЛ

- Нудота, блювота, біль в животі та пронос. І підвищення температури тіла. Незначне. Ці симптоми зазвичай наступають через 2-3-4 години, і це вже розвиток клінічної картини отруєння.

Найбільше труїлися грибами на Полтавщині у кінці 90-х, пригадують реаніматологи. Грошей не було, тож відсутність змоги купити собі м'ясо люди компенсували походами у ліс та збиранням грибів.

Стрічка новин