«Мічіган», «Гонконг» і «Брісбен» у цьому сезоні атакуватимуть полтавців

Такі віруси грипу прогнозують для України у цьому та на початку наступного року. За останньою інформацією від полтавських медиків, грип та ГРВІ вже потихеньку наступають на Полтаву.

Минулого сезону українці пережили одну хвилю грипу. Припала вона на грудень. Тоді, кажуть медики, перевищення епідпорогу відбулося на 60%. Цього року лікарі очікують пік захворювань не раніше початку зими. Наразі ж у Полтаві ситуація не критична. До епідпорогу ще 26%, хоча з похолоданням люди більше хворіють. 5% від них госпіталізували. Лікарі прогнозують, що в Україні початок епідемічного сезону припаде на грудень. І він відрізнятиметься від попереднього.

Олександр Горбань, завідуючий міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень 

- В сезон 2016-2017 років також циркулювали три штами вірусів: «Каліфорнія», «Гонконг» і «Брісбен». В цьому році у нас трохи міняються штами вірусів: минулого була «Каліфорнія», в цьому – «Мічіган».

За інформацією моніторингів, які проводять у Міністерстві охорони здоров'я, медики розраховують, наскільки українці готові протистояти сезонним хворобам. Вираховують це за різними даними.

Олександр Горбань, завідуючий міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень

- Дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення у попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та, враховуючи дані ВОЗ щодо штамів вірусів грипу, що, ймовірно, циркулюватимуть у новому сезоні, можна очікувати збільшення кількості захворювання на 14%. У Полтаві та Полтавській області значна частина населення не має імунітету до вірусу грипу АН1N1.

А ось щеплюватись полтавці не поспішають. Наразі вакцинувались 111 осіб, 110 із них – медики. Хоча саме щеплення, запевняють лікарі, – найдієвіший метод врятуватись від грипу чи перенести його легко. Адже, саме ця хвороба має високу смертність через побічні захворювання. Наприклад, уже на 3-4 день може виникнути пневмонія. Однак, є симптоми, які яскраво вирізняють грип від ГРВІ. І за ними вже у перші години можна діагностувати серйозний недуг.

Ганна Петько, лікар-інфекціоніст 4 МКЛ

- Підвищення температури навіть у перші години захворювання навіть до 39-40 градусів. Потім – виражені явища інтоксикації. Це нудота, головні болі, болі в м'язах, може бути блювання. І сухий такий кашель, болі за грудиною.

Діагностують грип і завдяки аналізам. Наприклад, беруть мазки із носа, але результат відомий через 3-5 днів. Швидше працюють цитотести, які можна придбати в аптеці. Вони показують дані вже за 30 хвилин.

Стрічка новин