У музеї Котляревського відкрилася виставка картин на склі Валентини Омельченко

Основна мета створення робіт, говорить художниця, – підняття настрою полтавцям, а от за натхненням зверталася до української поезії.

Валентина Омельченко – добре знана на Полтавщині художниця, яка проживає та працює у мальовничій Решетилівці. У літературно-меморіальному музеї імені Котляревського відкрилася виставка її робіт на склі.

Валентина Скриль, старший науковий співробітник музею ім.І.П.Котляревського

- Кожного місяця в нашій виставковій залі оновлюється виставка. Ми дуже активно пропагуємо творчість сучасних полтавських митців, художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, колекціонерів. І сьогодні у нас – одна із таких чудових презентацій.

Художниця весь час вчиться новим технікам, відкриває нові грані свого таланту. Окрім того, що вчиться сама, Валентина Омельченко викладає у художньому ліцеї. На виставці цього разу – і її вдячні учні.

Микола Остапенко, учень Валентини Омельченко

- Взагалі Валентина Борисівна працює у різних жанрах. А тут представлені роботи тільки на склі, вона ще займається лялькарством, займається олійним живописом, тому це не повна її виставка. Можливо, пізніше вона зробить виставку, де будуть представлені всі її роботи.

Відвідувачі, які на виставках Валентини Омельченко – не вперше, говорять про різноплановість художниці. Акварель, масляна фарба та навіть сувенірні ляльки, всім цим з легкістю володіє майстриня. Роботи для виставки написані протягом останніх трьох років. Утім, картини об'єднані не лише одним стилем написання, а й спільною ідеєю. Усі зображення передають український колорит та настрій, насичені яскравими фарбами.

Валентина Омельченко, художниця, автор виставки

- Знаєте, наше життя настільки складне, у ньому стільки агресії, неприязні та злоби, а мені просто хотілося, щоб мої роботи дарували людям добро. І мені здається, що я сьогодні це завдання виконала. Маю надію, що мої роботи будуть дарувати людям приємний настрій.

За словами художниці, немало сюжетів для картин, як і назв, вона брала з української літератури, якою й надихалась. А зараз експозиція з масляних картин на склі дарує посмішки всім поціновувачам мистецтва у залі музею імені Котляревського.

Стрічка новин