Археологу та музеєзнавцю Михайлу Рудинському – 130 років з Дня народження

Понад 30 доповідей та повідомлень, презентація збірок наукових праць, тематична виставка – саме так вирішили вшанувати пам'ять дослідника у Полтаві.

Наукова конференція, присвячена археологу Михайлу Рудинському, зібрала істориків, музеєзнавців, співробітників музеїв та історико-культурних заповідників.

Олександр Супруненко, директор Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Сьогодні ми вшановуємо ім'я видатного Полтавського пам'яткоохоронця, археолога, музейника, видавця і педагога Михайла Яковича Рудинського.

Віктор Самородов – доцент кафедри екології. Він є учасником конференції. Тема доповіді – «Рудинський і Ніколаєв – фрагменти спільної пам'яті». 

Віктор Самородов, учасник конференції

- Показати оцю спільну розбудовчу працю, і не очима етнографів, не очима істориків, а саме біологів. Ми знайшли багато от таких фактів, цікавих фактів, які представляють Рудинського і в іншій царині, і в іншій сфері.

Під час конференції, крім доповідей, представили й збірку наукових праць, присвячену дослідженням Більського городища.

Ігор Корост, директор Комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ»

- У збірник ввійшли роботи відомих археологів, спеціалістів пам'яткоохоронної справи, краєзнавців, музейників з усієї України. А саме - Києва, Харкова, Сум, звісно, що Полтава. А також із самої Котельви, де функціонує заповідник Більськ.

У доповнення до конференції підготували й тематичну виставку.

Любов Лугова, ст.наук.співробітник Краєзнавчого музею ім.В. Кричевського

- На виставці будуть представлені матеріали із наших фондових колекцій із розкопок Михайла Яковича, які він проводив на Полтавщині у 20 роках минулого століття і післявоєнний період – в 46 році.

Під час конференції, свої роботи представили науковці зі всієї України - Полтави, Києва, Харкова, Мелітополя, Запоріжжя, Котельви та Опішні. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Михайло Якович – також дослідник архелогічних пам'яток кам'яного віку, скіфської доби, раннього і пізньо-сарматського часу. Він – автор першого огляду старожитностей нашого краю, який він здійснив через призму колекції Полтавського Краєзнавчого музею. 

Стрічка новин