Учень, який ціною власного життя зберіг його солдатам

У Полтаві у четвер згадували загиблого на Сході Олександра Горячевського. На фасаді 25 школи, у якій він вчився, цього дня відкрили пам'ятну дошку захисникові. На подію зібралися нинішні учні школи, а також вчителі та однокласники бійця.

Ніби такий, як всі, але зовсім інший. Олександра Горячевського, який вивчився у 25 полтавській школі та закінчив її у середині 90-х, вчителі згадують з теплотою. Кажуть: вчився добре і старанно з усіх предметів. 

Тетяна Оксем, класний керівник Олександра Горячевського

- Він ніколи не хитрував, як це люблять робити підлітки. І коли в чомусь був винен, завжди визнавав свою вину. Якщо десь він відповідав, то не завченими фразами, не «штампами», а висловлював свою точку зору.

А ще завжди поспішав на допомогу, коли бачив потребу. Ця звичка залишилася із ним і в дорослому віці. 

Тетяна Оксем, класний керівник Олександра Горячевського

- Мені здається, у Саші була якась внутрішня настанова: діяти завжди так, як повинен діяти справжній чоловік. І він завжди так і вчиняв, де б це не було – чи-то суботник... Ну і він був такою людиною, яка просто не могла не бути там, де війна.

Останній час він працював у Кременчуці на Крюківському вагонобудівному заводі. Батьки не одразу дізнались, що Олександр воює. Хоча знали, що він був на майдані разом з товаришами. Про те, що на Сході, син не говорив усю правду. Казав: просто патрулює території. За станом здоров'я він не проходив військову службу, але його взяли добровольцем в АТО у складі батальйону «Шахтарськ». 

Тетяна Горячевська, мама Олександра Горячевського

- Коли почалася навала, агресія, він сказав: «Я вважаю, несправедливо, що нам вказують, як нам жити у нашій країні. І тим паче, робити це зі зброєю в руках».

Через три роки після загибелі Олександра Горячевського на фасаді його рідної школи з'явилася меморіальна дошка. Мама говорить, що портрет сина художникам вдався дуже добре. Теперішнім учням 25-ї розповідають про те, що треба надихатися подвигом сучасних українських воїнів.

Олександр Турченко, військовий комісар

- Я низько вклоняюся батькам, вклоняюся педагогам, які виховали цього хлопця. Він став дійсно патріотом, взірець нашої молоді. Хотів би, щоб вся молодь, яка тут стоїть, яка є у Полтаві, брала приклад із Сашка і гордилась тим, що у Полтаві є такі люди.

Олександр Горячевський загинув 19 серпня 2014 року в Іловайську під час спроби вивести групу бійців з оточення. Набоїв не підвезли, натомість, отримали наказ відходити. 

Група, де були і поранені, залягла у соняшниках. Олександр безперервно стріляв з ручного граномета по позиціях терористів, чим зберіг життя українським воякам. Його важко поранило уламками після пострілу з гранатомета. Олександрові Горячевському було 35.

Стрічка новин