Дзвіночки, замки та навіть старі калькулятори можуть стати в нагоді у розвитку дитини

Вони складають так звані «бізі-борди». Полтавці, які брали участь у тренінгах від Британської ради, створили такі розвиваючі дошки для малечі, яка проходить лікування у дитячій міській лікарні.

Розвиватися, граючись. Полтавці, які брали участь у тренінгах організації «Культурний діалог» за підтримки Британської ради та програми «Активні громадяни», створили спільний соціальний проект – виготовлення розвиваючих дошок для дітей.

Тетяна Бардіна, одна із ініціаторів проекту 

- Британська рада профінансувала даний проект соціальної дії. Це – малі проекти (до 15 тисяч гривень). Не оплачуються послуги тих людей, які виготовляють ці борди. Тобто, оплатили лише матеріали. І сьогодні всі бажаючі можуть долучитися до створення таких бізі-бордів.

Бізі-борд – іншими словами «дошка, щоб зайняти малюка». На ній розташовані предмети, які допомагають розвивати логіку та дрібну моторику дитини.

Леся Турбаєвська, одна із ініціаторів проекту

- Наповнення бізі-борду може бути найрізноманітнішим. Це – дверцята, які закриваються, відкриваються, різного формату замочки, коліщатка. Тут будуть ще цифри. Дитинка буде вивчати, можна форми вчити.

Дівчата із пензликами в руках роблять дошки яскравішими. Чоловіки, озброївшись інструментами, – наповнюють борди корисними дрібницями.

Едуард Соловйов, долучився до створення бізі-бордів

- Завдання – підкручувати ці навіси, замочки різні, ручки. Дівчата там розмальовують більше.

Допомагає цього дня і Катерина Данилевська. Для неї це – перший бізі-борд, створений власними руками. Утім, із користю такої розвиваючої дошки дівчина, каже, знайома. 

Катерина Данилевська, долучилася до створення бізі-бордів

- Ми замовляли моєму сину. Йому два рочки вже, але він з рочку користується. Йому подобається.

Коли фарба висохла та останні штрихи до дошок зроблені, вони вирушають до пункту основного призначення – дитячої міської клінічної лікарні. Тут у кабінеті сенсорної терапії малеча зможе користуватися ними.

Лариса Бєлкова, лікар з лікувальної фізкультури Дитячої міської клінічної лікарні

- Хочу подякувати нашим шановним гостям-волонтерам за те, що подарували нашому кабінету такі красиві і яскраві стенди. Це – розвиваючі стенди для діток. Я думаю, вони їм дуже сподобаються, і ми обов'язково будемо їх широко використовувати у своїй роботі.

Частину розвиваючих дошок, кажуть медики, передадуть у відділення стаціонару, а також до поліклінічних відділень по вул. Нікітченка та Петра Юрченка.

Стрічка новин