Як діти сприймають пияцтво батьків

Як діти сприймають пияцтво батьків

Навіть помірне вживання алкоголю батьками може засмутити дітей

Видання The Guardian посилається на дослідження Інституту вивчення алкоголю (ІВА), за яким 30% батьків визнали, що молодші члени родини бачили їх п'яними.

"Викликає занепокоєння те, що більшість батьків визнають: діти бачать їх п'яними чи напідпитку. Усі батьки намагаються чинити найкраще для своїх чад, але наше дослідження продемонструвало тривожну прогалину в їхніх знаннях", - каже голова ІАС Кетрін Браун.

Дослідники з'ясували, що така поведінка батьків може призводити до сімейних чвар, викликати у дітей тривогу та порушення сну, а також призвести до того, що вони зрештою не вважатимуть тата чи маму рольовими моделями.

"Батьки, які ввечері випивають келих чи два вина, мають зрозуміти, як це може вплинути на дітей, а також усвідомити, що вони можуть зробити для мінімізації цього впливу", - каже пані Браун.

Крім того, дослідники також встановили, що 15% дітей просили батьків пити менше, 16% батьків відчували провину чи сором через те, що вживали алкоголь, а 12% дітей заявили, що батьки приділяють їм менше уваги через алкоголь.

Водночас 11-12-річні дітлахи назвали алкогольні напої "цукром для дорослих" і сказали, що батьки п'ють "для вирішення своїх проблем", пише Guardian.

Стрічка новин