В обласній бібліотеці відкрилася виставка живопису «Полтавська Симфонія»

Більшість робіт на ній належить авторству художника Ярослава Терновського та полтавцям, які випадково долучилися до створення виставки.

Картини, представлені на експозиції «Симфонії Полтави», – це спільні роботи полтавців під керівництвом художника Ярослава Терновського.

Ярослав Терновський, художник, «диригент» «Симфонії Полтави»

- Картини, які сьогодні представлені на цій виставці, більшість з них створена колективно нашими полтавцями. Я виступав у цих картинах практично модератором живопису. За моєю спиною – лише дві роботи, створених повністю мною, всі решта картин – це робота полтавчан, а я тільки підказував їм, де і який колір брати, скільки фарби, багато чи мало брати. Тому це фактично унікальна колективна творчість сьогодні.

Ярослав Терновський вже не вперше виставляє на загал свої роботи, проте такий проект Полтава побачила вперше. Художник вчився передавати свої емоції на картинах не лише на теренах України, але й за кордоном – Еллада та Будапешт залишили свій слід у творчості художника. І ось тепер він виступає у ролі «диригента», керуючи художнім так званим «оркестром» з полтавців.

Ярослав Терновський, художник, «диригент» «Симфонії Полтави»

- Так, тому і «Симфонія Полтави» – назва виставки. Я виступаю, можливо, у ролі диригента тут. Самі оркестранти й власне найважливіші люди, творці та особи, тут були просто пересічні громадяни, які дивилися за роботою художника. Вони підходили, я їм вручав у руки пензель, і вони продовжували.

Виставка представлена в експресивному стилі, картини написані швидко та емоційно. У роботах прослідковується цікава динаміка та настрій.

Інна Загребельна, головний бібліотекар відділу мистецтв Полтавської обласної бібліотеки

- Хочу сказати, що на картинах ми бачимо натюрморти, пейзажі. «Симфонія Полтави» – це, напевно, через це полягає така назва. Ми бачимо чудові краєвиди, куточки нашого міста.

Як зауважив художник, найчастіше на виставках, де представлені як самостійні, так і колективні роботи, глядачі надають перевагу останнім. Так і цього разу поціновувачі мистецтва, які завітали на виставку, визначилися зі своїми улюбленими картинами.

Галина Лапатіна, завітала на виставку

- Мені подобається тут чисто чоловічий такий мазок, я так трохи розбираюся. Найбільше сподобалися ці три картини, «Соняшник», «Півонії» й та картина з сонцем, відблисками на воді. Я назвала їх для себе «гарячими картинами».

У плани художника входить продати картини на благочинному аукціоні, а у майбутньому – зробити такі проекти постійними. Адже, на думку Ярослава Терновського, безталанних людей не існує і писати картини може кожен.

Стрічка новин