Писати сценарії та екранізувати сучасну українську літературу

Одна з найуспішніших письменників України у Полтаві поділилась творчими мріями. У середу з читачами приїхала поспілкуватись Міла Іванцова. Викладач, журналіст, згодом – дизайнер, художниця, фотограф і, зрештою, авторка віршів, оповідань і повістей розповіла про те, над чим працює зараз і як робити українську книгу ще популярнішою.

Я – шульга, і мені всього хочеться, зізнається українська письменниця Міла Іванцова. Вона перекладач, педагог, журналіст, а ще пробувала себе у дизайні, розписі, фотографії. З 2009 року пише. Фахівці зараховують її до найуспішніших письменників України. А вона каже: я – молодий автор. З чималою кількістю ідей.

Міла Іванцова, письменниця

- Я би хотіла писати сценарій та екранізувати українську літературу. Сучасну. Я бачу дуже багато гідних творів, які хотілось би показати на екрані. Звісно, свої романи. Мене люди часто питають: чому по ваших романах не знімають кіно? Ще мені дуже хотілось би дописати той твір, над яким я працюю вже третій рік, – це дуже важка тема, Майдан.

Взимку письменниця налаштована таки завершити роботу над книгою. І зізналася нам: на один зі своїх творів таки написала кіносценарій та навіть надіслала його. Тепер чекає на відповідь.

Як авторка оповідань, повістей та віршів до Полтави приїздить уже втретє, і щоразу, каже Міла, розмова із читачами стає довшою, бо творчий здобуток більшає. Найсвіжіша її книга вийшла минулоріч, це роман «Я тут живу». Найбільше читають твори Міли Іванцової жінки. Це загальна тенденція українців, каже авторка. Як і те, що наразі українська література йде на підйом. Та і самі жителі спраглі до книг. 

Міла Іванцова, письменниця

- Я не навчена всім цим маркетинговим штучкам, але думаю, що більше буде відкриватись книгарень, тим краще. Хай вони будуть невеличкі у маленьких містах, містечках. Якась альтернатива телевізору має бути.  І я дуже здивована була, що по селах люди читають добре.

Міла Іванцова вважає: немає рецепту, які саме твори писати, аби їх купували. Головне, бути чесним із собою та з читачем.

Стрічка новин