Полтава приєдналась до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Вулична акція, цього разу під назвою «Людина – не товар», пройшла в центрі міста і мала на меті показати полтавцям, що проблема торгівлі людьми актуальна і зараз.

В центрі міста – дошка. На ній кожен може написати, чому він вважає, що торгівля людьми – явище незаконне та середньовічне.

Діана Колісніченко

- Це неприпустимо в сучасному суспільстві, кожна людина – це особистість, і має право на особисту думку і повагу в суспільстві.

18 жовтня Полтава приєдналась до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Вуличні акції пройшли у великих містах України і мали на меті підвищити рівень обізнаності громадян.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- З 91-го року, за статистикою Міжнародної організації з міграції, ми маємо в Україні 230 тисяч постраждалих від торгівлі людьми, від різних її форм. Відповідно, правоохоронні органи, вони мають ту статистику, яка стосується кількості порушених кримінальних справ за статтею 149-ою і кількості, відповідно, потім вироків суду, тому що не завжди те, що було порушено за статтею 149, було доведено до суду і мало відповідний вирок.

Волонтери роздають пам'ятки з корисними номерами телефонів та переліком того, що обов'язково треба зробити, якщо ви зібралися за кордон.

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім'ї, молоді і спорту Полтавської ОДА

- По-перше, коли ми їдемо за кордон, у наших рідних, близьких, друзів повинні залишатися копії наших документів. По-друге, це повинні знати чітко наші близькі і рідні, куди ми їдемо, де ми будемо працювати. По-третє, ми повинні обов'язково з роботодавцем говорити, укладати договори, і дуже уважно читати ці договори, навіть те, що написано дрібним-дрібним текстом.

Акцію у Полтаві провела благодійна організація «Світло надії». Тут говорять: завдяки співпраці із партнерськими структурами просвітницьку роботу налагоджено в усіх районах області. За останні 1,5 року допомогу надали 14 особам, які постраждали від торгівлі людьми (з них 6 осіб мають офіційний статус постраждалого від цього явища).

Стрічка новин