На Полтавщині розслідують 27 справ про погрози журналістам та перешкоджання їх роботі

Тільки в області у 2017-му до єдиного реєстру внесли 15 справ на розслідування. Дві, щоправда, закрили. І ще за останній місяць з'явилось кілька заяв від працівників ЗМІ. Після двомісячної перерви в обласній поліції за «круглим столом» зібралися журналісти, аби дізнатись, чи просуваються розслідування справ, у яких вони – потерпілі. Колеги говорять: останній час не отримували про це новин.

Минуло майже 2 місяці відтоді, як полтавські журналісти збирались на відкриту зустріч із правоохоронцями. Відтоді змінився керівник Нацполіції Полтавщини. Журналістів збирає вже новий очільник. Традиційно питають про те, як триває хід розслідувань проваджень, відкритих за фактами погроз працівникам ЗМІ та перешкоджання їх професійній діяльності. Ціла низка таких трапилася влітку. Інформації правоохоронці дають не багато в інтересах слідства і вцілому. 

Андрій Замахін, начальник ГУ НП Полтавщини

- Там проводиться ряд експертиз, які до кінця цього місяця мають у нас вже буть. Для того, щоб нам оголосити підозру і направити його до суду. Тому, я вам кажу: робота ця велась, і буде одним із пріоритетів моєї праці – це розслідування цих кримінальних справ.

Однак, журналістам є що зауважити. Дарина Синицька, якій погрожували у соцмережах після опублікування розслідування, каже: минулої зустрічі їм обіцяли провести експертизу. Але цього не відбулося. А ще за цей час змінилося троє слідчих, які ведуть її справу. І про це вона дізналась тільки тоді, коли сама зателефонувала до поліції. 

Андрій Замахін, начальник ГУ НП Полтавщини

- Я вибачаюсь, що наші слідчі так спрацювали і вас не повідомили. 

- А як це буде впливати на справу?

- Ми далі будемо її розслідувати. Слідчі мінятись не будуть. Заступник по слідству розбереться з цією справою. І ми вам запропонуєм із вами з'їздити у місто Харків.

За словами колег, журналіст ще одного видання також і досі не пройшла експертизу.

Андрій Замахін пообіцяв дисциплінарне стягнення для слідчих, які не виконали свої обов'язки по даних справах.

Новоспечений керівник слідчого управління Володимир Тимошко, який лише два дні тому зайняв посаду у Полтаві, говорить: всі кримінальні провадження по журналістах найближчим часом заслухає. Поки що не готовий говорити конкретно. 

Володимир Тимошко, начальник слідчого управління ГУ НП Полтавщини

- На теперішній час слідчими підрозділами Полтавської області розслідується 27 таких кримінальних проваджень. З яких 15 були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань цього року.

Однак, ці правопорушення поліцейський розділяє на дві групи: ті, що були вчинені проти журналістів, але метою злочину не було втручання в їх діяльність, та безпосередньо пов'язані з роботою працівників ЗМІ.

Новопризначені поліцейські пообіцяли полтавським журналістам зустрічатись щомісяця і звітувати про хід справ. 

До цього часу в Україні, за словами правоохоронців, не було присуджено жодного кримінального покарання за перешкоджання журналістській діяльності.

Стрічка новин