Україна розірвала військово-промислову угоду з Росією

Україна розірвала військово-промислову угоду з Росією

За угодою Україна та Росія зобов'язувалися підтримувати виробничу та науково-технологічну спеціалізацію установ військово-промислового комплексу.

Уряд України припинив дію угоди з Росією щодо збереження спеціалізації підприємств, які виробляють продукцію військового призначення. Таке рішення Кабінет міністрів ухвалив у середу, 18 жовтня. Документ було підписано 21 грудня 2000 року.

За угодою Україна та Росія зобов'язувалися підтримувати виробничу та науково-технологічну спеціалізацію, яка склалася історично, для тих установ та виробничих потужностей, які працюють над розробкою, створенням та випробуванням зброї та військової техніки. Крім того, договір забороняв державам передавати третім сторонам матеріали, комплектувальні деталі, документи та інформацію третім сторонам.

Нагадаємо, що від початку 2016 року Росія обмежила транзит українських товарів через свою Росії. За інформацією міністерства економічного розвитку і торгівлі України, через російську "транзитну блокаду" за 2016 рік українська економіка втратила від цього до півмільярда доларів - 0,3 відсотка ВВП.

Стрічка новин