Українська головоломка – уже в Полтаві

Подорожуюча виставка у рамках шведсько-українського проекту «Нові Міські Топології: Українська головоломка» – уже в Полтаві. Чотири роки  проекту, і стільки ж локацій: на Сході – Харків, Заході – Тернопіль, Півдні – Одеса, і в Центрі – Полтава.

Виставка «Нові Міські Топології: Українська головоломка» – результат чотирирічного проекту, який відбувався в Україні спільно із шведською громадською організацією Färgfabriken.

На меті – показати різноманітні громадські рухи, які виникли в Україні після подій 2014 року, і розпочалися великою громадською активністю у всіх сферах. 

Ірина Садовнікова, представниця громадської організації «Citylab»

- Виставка є оглядом того, що відбувалося на цих подіях. Було проектом охоплено чотири міста. Це Харків, Тернопіль, Полтава і Одеса. І от щороку в цих містах відбувалися певні семінари. У Полтаві відбувся у 15 році. Це такий тренінг-семінар, така зустріч – спільне обговорення.

Ці міста були обрані не випадково. Організатори хотіли показати різні регіони України. Геолокація цих міст – відповідна. На Сході – Харків, на Заході – Тернопіль, на Півдні – Одеса. Центральну позицію займає Полтава. Не вистачає лише Півночі.

За словами Ірини Садовнікової, на виставці представлені навіть кілька фотографій з прикладами подій, які відбувалися в інших країнах. Два міста – Янгол і Мостар – демонструють, якою могла б бути взаємодія влади-громади-бізнесу – зразок тристоронньої комунікації.

Ірина Садовнікова, представниця громадської організації «Citylab»

- Проект триває в Україні з 14 року, і от власне в минулому році був семінар в Одесі, на якому було вирішено зробити цю подорожуючу виставку. Вона буде відбуватися ще і в Харкові, і в Одесі. Вона вже відбувається в Тернополі. Тобто, ніби одночасно у таких 4 точках.

Семінари носять не лише теоретичний характер. Всі бажаючі зможуть приєднатися до обміну ідеями, досвідом на тему урбаністичного розвитку  міста. 

У рамках проекту в Полтаві запланована ще лекція та воркшоп – практично-теоретична робота – дослідження пішохідної частини вулиці Соборності.

Стрічка новин