Відродити українську культуру допоможе... кобзарство

У цьому переконаний американець, який з кінця 90-х років оселився на Полтавщині. Юрій Фединський – етномузикант, який створює українські музичні інструменти та навчає грі на них усіх охочих. Днями він побував у Полтаві, де у форматі «Розмовного кафе» зустрівся із поціновувачами своєї творчості та розповів про життя американця в українському селі.

Він широко посміхається та із задоволенням розповідає про свою улюблену справу – музику. Етноінструменталіст Юрій Фединський досконало володіє бандурою, кобзою та торбаном.

Юрій Фединський, етномузикант

- Це не стільки ритмічний інструмент, скільки звук такий, як дзвони лунають. Чому виник такий народний інструмент? Бо, напевно, там є щось, що підтримує в певній мірі хвилі українства – Шевченкові поезії чи думи гетьмана Мазепи.

Вже більше 15 років старовинні музичні інструменти лунають у селі Крячківка, що на Пирятинщині. Саме до цієї місцини з американського мегаполісу переїхав Юрій Фединський. Тут влаштував майстерню, де виготовляє кобзи і бандури. Таким чином, каже, популяризує музичний рух, який здатен змінити українців.

Юрій Фединський, етномузикант

- Є така теорія, якщо кобзарство відновиться, то швидше відбуватиметься повернення нашої культури. І ми хочемо допомагати. Не просто словесним навчанням, а через кобзарський спів змінити щось у головах людини. Де той ключ, щоб очі відкрилися, і людина побачила, що Україна має достойну культуру, і я в ній можу стати достойною людиною.

Про своє бажання жити в Україні, захоплення музикою та відродження українських традицій пан Юрій розповів полтавцям під час «Розмовного кафе». Організатори цієї зустрічі кажуть: історія Фединського надихає та демонструє, що життя в українських селах вирує.

Ольга Ружицька, головний редактор газети «Події та коментарі»

- Насправді все можливо. Місце проживання не має абсолютно ніякого значення, якщо ти хочеш щось робити, і якщо в тебе це вдається, до тебе люди приїдуть звідусіль, не важливо, це Крячківка чи Вашингтон.

Стрічка новин