Художники-початківці показали свої «Козацькі історії»

Вихованці Зразкового художнього колективу гуртка образотворчого мистецтва «Фенікс» представили роботи на козацьку тематику у музеї Володимира Короленка. До Дня Українського козацтва та свята Покрови маленькі художники підготували не лише картини, але й пізнавальний захід для гостей.

У літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка пройшла виставка живопису «Козацькі історії». Романтика Січі, яскраві гуляння та довгі походи, саме такі асоціації виникають у дітей при згадуванні про українських козаків. Свої малюнки на виставці представили вихованці Зразкового художнього колективу образотворчого мистецтва «Фенікс».

Ірина Гридюшко, керівник Зразкового художнього колективу образотворчого мистецтва «Фенікс»

- Ця виставка називається «Козацькі історії», вона включає у себе 24 живописних роботи. Діти віком від 9-ти до 14-ти років працювали над цією виставкою, а над роботами ми працювали місяць.

На картинах маленькі художники зображали не лише сцени з походів козаків, але й побутові картини: ігри у дворі, сімейні вечері та танці. Вихованці «Феніксу» говорять: над роботами для виставки вони працювали близько місяця. Для того, щоб знайти якомога вдаліший сюжет, маленькі художники опрацьовували інформацію з історії України, відвідували інші виставки на козацьку тематику та Краєзнавчий музей, а дехто навіть побував на острові Хортиця, аби доторкнутися до історії та перейнятися козацьким духом.

Анастасія Суздалева, вихованка Зразкового художнього колективу образотворчого мистецтва «Фенікс»

- Я зображала, як козаки обирають собі наставника. Хотілось зобразити саме це, адже всі малювали більше до війни, а я хотіла зобразити більш мирну сцену.

Марія Царапкіна, вихованка Зразкового художнього колективу образотворчого мистецтва «Фенікс»

- Представлена моя робота, яка називається «Прощання», тому що там матір та дитина відправляють свого батька та сина на війну.

Це вже не перша виставка цих дітей. Цього разу під час відкриття експозиції у гостей заходу була можливість переглянути науково-пізнавальний виховний захід «Українське козацтво під Покровом Пресвятої Богородиці» та більше дізнатися про життя та звичаї українського народу, традиції відзначення козацького свята.

Стрічка новин