Інвестиції та участь в закордонних проектах – нові можливості для розвитку Полтавщини

Перший міжнародний економічний форум відбувся в обласному центрі. Промисловість, аграрний сектор, потужні ОТГ – за цими напрямками Полтавщина представила свої досягнення. На форумі, участь у якому взяли представники влади, бізнесу, міжнародних фінансових організацій, презентували і новий інвестиційний портал.

Новенька броньована спецтехніка на подвір'ї – результати роботи машинобудівної галузі Полтавщини, снопи пшениці та короваї всередині – аграрне багатство регіону. Виставка економічного та інвестиційного потенціалу Полтавщини зустрічає учасників Міжнародного економічного форуму.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Ми хотіли якнайкраще презентувати усі наші переваги, можливості, показати нашу конкурентноспроможність, показати наш потужний промисловий комплекс, показати наш потужний агропромисловий комплекс, показати спроможність об'єднаних територіальних громад, які формуються у Полтавській області.

Таку економічну платформу з обміну думками в області проводять вперше. Запросили на форум представників влади, органів місцевого самоврядування, іноземних та українських ділових кіл. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ці форуми потрібно проводити, бо це іміджева частина здобутків Полтавської області, і це не просто підприємства. За кожним підприємством стоять люди. Уявіть собі, що означає бути одним із лідерів з формування державного бюджету. У нас зростання по надходженню бюджету майже 40% у поточному році.

Йшлося на форумі і про співпрацю Полтавщини із міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема – реалізацію спільних проектів із Європейським Банком Реконструкції та Розвитку.

Шевкі Аджунер, директор Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні

- Я дуже радий, що Полтавська область має багато пропозицій для співпраці. І ці пропозиції стосуються не лише малого чи середнього бізнесу, а й муніципального та великого бізнесу.

Під час роботи економічного зібрання відбулася презентація «Інвестиційного порталу Полтавщини». Останній має стати універсальним інтерактивним інструментом взаємодії між органами влади та потенційними інвесторами.

Кейді Ворд, головний радник з питань врядування українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС)

- Ми працювали з Полтавською обласною державною адміністрацією над створенням цього порталу, який в принципі має поширити інформацію про можливості серед потенційних інвесторів і взагалі широкої аудиторії. Це дуже ваговий крок області стати відкритою, поширити свою інформацію для потенційних інвесторів, стати готовою до співпраці.

В рамках міжнародного форуму відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між обласної адміністрацією, Іспано-Українською Торгово-промисловою палатою та Міжнародною торговою палатою. Крім цього, на заключному засіданні нагороди вручили переможцям конкурсу інвестиційних проектів «Горизонти Полтавщини».

Стрічка новин