Літературний конкурс «Відлуння заповітів земляків» у цьому році зібрав 41 дослідника та літератора

Він передбачав дві номінації: «Дослідницька робота» та «Творча». Учасники – це учні 8-11 класів – знавці життєвого і творчого шляху публіциста, видавця Миколи Дмитрієва.

Кожного року літературний конкурс «Відлуння заповітів земляків» приурочений комусь із відомих земляків-ювілярів. Цього разу говорять про публіциста, видавця Миколу Дмитрієва, якому цьогоріч – 150 років з Дня народження.

Віра Мелешко, член журі конкурсу 

- Постать винятково цікава. Микола Дмитрієв – селянський адвокат, Микола Дмитрієв – той, хто стояв біля витоків національної української легальної преси, бо він – один із видавців журналу-часопису «Рідний край». А ще Дмитрієв – меценат.

Микола Дмитрієв зробив вагомий внесок в історію української літератури, публіцистики, журналістики та видавничої справи.

Тамара Лахач, директор Полтавської обласної Малої академії наук

- Сьогодні дітки будуть захищати свої роботи, і перший етап нагородження цінними призами відбудеться сьогодні, але офіційне нагородження грамотами і відзнаками представників міста відбудеться трішки пізніше.

За словами Тамари Лахач, завдяки сприянню обласної ради вперше вийде збірка, до якої увійшли роботи минулорічних переможців конкурсу. 

Учасники – це учні з 8 по 11 класи. Кожен з них – знавець життя і творчості Миколи Дмитрієва.

Карина Войтенко, учасниця конкурсу

- Я сподіваюся почути щось нове для себе, відкрити багато нових творчих робіт і сподіваюся зайняти якесь призове місце.

Участь у конкурсі на здобуття обласної премії імені Володимира Степанюка може взяти будь-який учень, ніякого попереднього відбору не існує.

Тамара Лахач, директор Полтавської обласної Малої академії наук

- Всі бажаючі, які відчувають в собі сили, які готові працювати над собою і впевнені, що в них це виходить, вони можуть взяти участь в цьому конкурсі.

Цьогоріч свої сили у дослідницькій та творчій роботі спробував 41 учасник.

Богдан Коробко, член журі конкурсу

- Ви вже перемогли, оскільки ви вже виконали пошукову роботу і подали її на цей конкурс.

Учасники досліджували життєвий і творчий шлях Дмитрієва, або підійшли до цього питання творчо – писали вірші, нариси, есе. 

Віра Мелешко, член журі конкурсу

- Найбільше учнів 11 класу, це нормально, вони, мабуть, дозріли до розуміння Миколи Дмитрієва як громадського діяча.

Стрічка новин