У Полтаві відкрили меморіальну дошку засновнику аеродрому

У Полтаві відзначили День захисника України. 14 жовтня головні урочистості відбулися на території 18-тої окремої бригади армійської авіації. Військовослужбовців із різних частин вітали керівники області.

Військовий – як сімейна традиція. Полтавець Андрій Кузьмін саме так і потрапив до цієї професії.

Андрій Кузьмін, підполковник, служить у військовому коледжі 

- Дід був військовим – випробовував парашути. Батько був військовим. Тому варіантів вибору професії було малувато. Коли був маленьким, мріяв стати льотчиком. Але так склалася доля, що пішов стопами батька – у зв'язківці.

Він навчає молодь на базі колишнього інституту зв'язку. Розповідає: з 14 року довелося змінити підходи у роботі. Сам побував на Сході. 

Андрій Кузьмін, підполковник, служить у військовому коледжі 

- Все, чому навчилися: як забезпечувати військовий зв'язок у сучасних умовах, бойових діях передаємо свої знання курсантам. Молодь йде дуже охоче. Причому, і хлопці, і дівчата патріотично вмотивовані. Навіть збільшується щорічно конкурс по набору на навчання.

День захисника України та День українського козацтва Андрій важає своїм святом, хоч треба ще звикнути. Сьогодні він отримав відзнаку від обласної влади. Головні урочистості з нагоди свята відбуваються на території 18-тої окремої бригади армійської авіації.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми сьогодні маємо зовсім інші збройні сили. Ви сьогодні одягнуті, нагодовані, ви сьогодні фінансово вмотивовні. Ви маєте сьогодні сучасну техніку. І ми, влада, суспільство зобов'язані підняти рівень Збройних сил України. І саме в цей день я хочу побажати вам міцного здоров'я, мужності, справжньості. 

Традиційно військовослужбовці різних частин отримують нагрудні знаки і грамоти.

«За зразкове виконання військового обов'язку, високі досягнення в службовій діяльності наказую нагородити»

Після урочистостей на території Музею дальньої авіації відкрили пам'ятну дошку видатному льотчику Першої світової війни Михайлу Комарницькому, під керівництвом якого у Полтаві і з'явився аеродром. 

Цього ж дня керівники області поклали квіти до пам’ятного знаку Українським козакам та разом із матерями загиблих на Сході захисників відвідали центральне кладовище. Там справили панахиду за полеглими воїнами в АТО та поклали квіти до їхніх могил.

Стрічка новин