Вони першими зібралися на захист східних територій України, але лише зараз отримали перші відзнаки

Три з половиною роки тому полтавці утворили 16 окремий мотопіхотний батальйон. Спочатку – як батальйон територіальної оборони, далі – Збройних сил України. Саме вони дали час для того, аби могли розгорнутися сили підготовлених військових. У свято Покрови більш ніж двадцять полтавців нарешті отримали відзнаки територіальної громади.

Бійці 16 окремого мотопіхотного батальйону згадують, як починалось їх військове формування. У квітні 2014 на базі колишнього інституту зв'язку мобілізовані чоловіки з міста та області утворювали батальйон територіальої оборони.   

Іван Петренко, перший командир 16 окремого мотопіхотного батальйону

- Напевне, історія України не знає такого масового створення військових частин. Такі частини створювались у багатьох областях. Дуже було багато складнощів.

У Полтаві батальйон відповідав стрілецькому формуванню з однією стрілецькою ротою, двома ротами охорони та підрозділами забезпечення. Створювали все «з колін»: і особовий склад, і частини. Незважаючи на відсутність технічного забезпечення, відповідного спорядження та ще багато чого необхідного, 10 травня завершили формування військової частини. Влітку два оперативних підрозділи вперше взяли участь у бойових зіткненнях на Донеччині та Луганщині.

Іван Петренко, перший командир 16 окремого мотопіхотного батальйону

- Бойовий шлях нашої частини унікальний, тому що ми виконували завдання і на Сході, і на Заході у Придністров'ї, і потім в районі нашого українського міста Щастя.

Саме ці бійці дали час повномасштабно розгорнутися Збройним силам України на Сході. Увесь час батальйон підтримували представники команди «Рідне місто». Передавали теплий одяг та речі першої необхідності, допомагали з ремонтом техніки. 

Командири називають батальйон успішним: за увесь час із півтисячного складу не втратили жодного бійця. Але чимало із них за три з половиною роки так і не отримали жодної відзнаки. У День українського козацтва перший командир батальйону покликав бійців з приємної нагоди. 

Володимир Корнійчук, депутат Полтавської міської ради

- Зібрав своїх хлопців, які не були нагороджені. Написав представлення до обласної ради, і відзнаки зараз ми їм будемо вручати.

Це 23 нагрудних знаки «За вірність народу України» 2 ступеню. Вручають їх бійцям люди, які не залишили батальйон з матеріальними складнощами і допомагали у найважчі часи. 

Олександр Удовіченко, депутат Полтавської обласної ради

- Ми мали якраз спільні підходи, підтримку нашого батальйону. Це все ті люди, які пройшли цей шлях. Тому ми сьогодні прийшли для того, аби привітати їх зі святом. Будь-яка відзнака для людини – це, безумовно, визнання її заслуг, авторитету.

А також, говорить депутат обласної ради Олександр Удовіченко, підтвердження того, що люди цінують рішення воїна захищати рідну землю.

Стрічка новин