Міжнародний Медичний Корпус – в Україні

Точніше, у Полтаві його представники обмінювались досвідом з психологами різних служб. Кілька днів у місті тривають збори. Далі вони продовжаться у Вінниці та Львові. Практичні навички того, як поводитись у кризових ситуаціях і співпрацювати з населенням, міжнародні фахівці для українців уклали в спеціальний посібник.

Міжнародний Медичний Корпус в Україну прийшов у 2014. Спершу допомагав гуманітарно перезимувати тим, хто постраждав від подій на Сході. Далі побачили потребу населення в психо-соціальній підтримці. Після залучення місцевих фахівців зрозуміли, що потрібна спеціальна програма, бо потреба зростає. 

Надія Трищук, координатор Міжнародного Медичного Корпусу в Україні

- Згідно кращих практик і міжнародних стандартів. Ці практики і рекомендації представлені в такому підручнику, який видозмінений та адаптований до українських реалій.

Нинішнього тижня представники корпусу приїхали до першого міста в Україні – Полтави, де проводять збори для психологів. Долучаються і освітяни, медики, працівники соцслужб, громадських організацій. Запросили і представників з сусідніх областей. 

Юлія Фалєєва, керівник психологічної служби ГУ ДСНС у Полтавській області

- Ми ділимось власним практичним досвідом, і Міжнародний Медичний Корпус ділиться з нами не просто теоретичними надбаннями, але і практичними навиками, які переймають, працюючи за міжнародними нормами всього світу.

З полтавськими надзвичайниками міжнародні партнери співпрацюють рік. У службі запевняють: це дає їм більше навиків для роботи.

Олег Горбенко, перший заступник начальника ГУ ДСНС в Полтавській області

- Наші психологи приймають активну участь у різних заходах: проводять заняття для волонтерів, освітян, лікарів. Зараз у нашій роботі є новий напрямок - це співпраця з громадами. 

Представники державних структур називають і офіційні цифри: щороку в Україні виділяють 50 мільйонів гривень на реабілітацію постраждалих від військових подій на Сході.

Стрічка новин