Для кременчуцьких громад створили окрему комунальну установу

Вона допомагатиме розвивати туризм сільських територій, впроваджувати сучасні новинки і робити об'єднання більш економічно спроможними. А ще громадам допомагатимуть фахівці вищих навчальних закладів. Наприкінці тижня у Полтаві вони підписали Меморандум про співробітництво. 

Вони хочуть зробити популярною найвищу точку на Лівобережжі України. Гора Пивиха здіймається на 165 метрів над рівнем моря. До туристичного об'єкту хочуть задіяти і найближчі села, розповідає голова громади Віра Пащенко.  

Віра Пащенко, голова Недогарківської ОТГ Кременчуцького району

- На території Максимівки, наприклад, є приватний підприємець, який займається кінним спортом. От ми хочемо його залучити, аби впровадити у зелений туризм кінні походи. На території сільської ради є чим похвалитися, але до цього часу ми мало звертали на це увагу.

Влітку цього року громаду разом із сусідами-кременчужанами запросили на Закарпаття подивитись, як живуть тамтешні ОТГ. Під враженням від побаченого полтавці зібралися і вирішили: також треба розвивати свій туристичний потенціал. Зараз за гроші громади та місцевих підприємців працюють над тим, аби запрошувати туристів на ночівлю до українських хат.

Віра Пащенко, голова Недогарківської ОТГ Кременчуцького району

- На сьогодні ще таких садиб нема. Але готуємо. Щоб уже на весну у нас могли прийняти туристів хоча б 2-3 садиби.

Віра Пащенко у Полтаві представляє не тільки свою громаду. Від імені ще 4 колег підписує меморандум з представниками вищих навчальних закладів. Він закріплює співробітництво громад, об'єднаних однією структурою – комунальною установою «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького краю». Створили її нещодавно.

Ірина Балибіна, директор Полт. відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування»

- Громади, які обслуговувати буде цей кластер, будуть спільно її утримувати фінансово. Але родзинка у тому, що до роботи долучилася і необ'єднана – сільська рада. І сьогодні Білецьківська сільська рада Кременчуцького району долучилась до створення кластеру, фінансування. І ми вважаємо, що це буде першою сходинкою до об'єднання цієї громади. 

Кременчуцькі громади – лідери в Україні за фінансовою спроможністю. А після створення комунальної установи, сподіваються в «Центрі розвитку місцевого самоврядування», території отримають новий поштовх до розвитку. 

Ірина Балибіна, директор Полт. відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування»

- Територія отримає якесь маркування, вона буде брендована, буде впізнавана. Установа залучить інвесторів на цю територію. А наші громади до цього готові. Нам треба зробити тільки ті кроки, які ми не вміємо.

Так фахівці мають прорахувати, скільки потрібно коштів на розвиток туризму, допомогти скласти плани розвитку та реалізувати їх, аби покращити економічну спроможність громад. 

Стрічка новин