Новий підхід до навчання майбутніх філологів

У Полтавському національному педагогічному університеті відбулася науково-практична конференція. Її учасники обговорювали проблему формування філологічних компетентностей вчителя.

У цій залі зібралися вчителі-філологи з різних навчальних закладів міста та області. Вони – учасники регіональної науково-практичної конференції, присвяченої формуванню філологічних компетентностей у світлі нових освітніх вимог.

Світлана Ленська, доцент кафедри української літератури ПНПУ ім.В.Короленка

- Нині ми переживаємо глибинні, докоріння зміни реформування нашої системи освіти, яка охоплює всі етапи підготовки і розвитку взагалі людини, підготовки до життя, я маю на увазі, розвитку людини і дитини - це від дошкільного віку і до вищої школи. І навіть якщо ми говоримо в широкому сенсі - навчання упродовж життя.

Людмила Українець, професор кафедри української мови ПНПУ ім.В.Короленка

- Ми сьогодні раді зустрічати вчителів і прагнемо, щоб вони висловили свої міркування, як нам краще синхронізувати нашу роботу, щоб майбутні учителі могли вільно йти у свою майбутню педагогічну діяльність і бути спокійним, бути майстром своєї професії.

Активне впровадження інноваційних педагогічних технологій в сучасний простір України, кажуть учасники конференції, не може обійтися без формування комунікативних компетентностей тих, хто сьогодні навчається у школах, ліцеях, коледжах і мріє здобувати філологічну освіту як в українських, так і в закордонних вишах.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- Що таке «компетентний вчитель» сьогодні? Цей той, який вміє серед хаосу отієї величезної кількості інформації, яку повинен він дати учням (а інформації цієї дуже багато), він, перш за все, повинен вибрати найнеобхіднішу. По-друге, він повинен у процесі уроків давати такі життєві ситуації, розігрувати їх, обігрувати, писати не якісь віртуальні твори, а писати ті твори, які теж сьогодні є дуже цікавими.

Викладачі української мови та літератури взяли участь у пленарному засіданні конференції, а потім відвідали педагогічний вернісаж, де свої напрацювання презентували вчителі полтавських шкіл.

Стрічка новин