Білецьківські Плавні спричинили скандал на сесії обласної ради

До депутатів з плакатами прийшла обурена громада з проханням зняти питання про передачу цього ландшафтного парку до комунальної власності обласної ради.

Близько 60 питань – основних та додаткових – склав порядок денний засідання 18 сесії облради. Утім, перш ніж розглядати їх – на трибуні виступають депутати та громадськість. Із плакатами у руках протестують з приводу будівництва нафтопереробного заводу мешканці Яресьок. А от у Білецьківської громади – інша проблема.

Юрій Лисенко, член виконкому Білецьківської сільської ради

- У нас існує державний заповідник площею до 2 тисяч га. І деякі кременчуцькі міські і районні, як їх назвати правильно, бізнесові структури хочуть просто роздерибанити наші плавні.

Словом «дерибан» люди називають передачу ландшафтного парку до комунальної власності. Озвучити свої аргументи проти цього мешканці не встигають – вичерпався час для виступів громадськості. Депутати не проголосували за його продовження. Люди зустрічають це рішення гучними криками.

Ганьба! Ганьба!

У засіданні оголошують перерву. Після паузи пристрасті вщухають, і депутати нарешті розпочинають розгляд питань порядку денного. Перед обранцями звітує головний прокурор області.

Микола Кармазін, прокурор Полтавської області

- У взаємодії із правоохоронними органами регіону знешкоджено 8 організованих злочинних груп. Прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у більш ніж 63 тисячах кримінальних правопорушень. До суду направлено понад 4400 обвинувальних актів, що розслідувалися органами поліції.

У присутніх в залі виникають до доповідача запитання. Зокрема ті, які стосуються розслідування подій біля газетної арки у Полтаві.

Микола Кармазін, прокурор Полтавської області

- Щодо газетної арки – по даному факту проводиться досудове розслідування. Щодо двох осіб кримінальні обвинувальні акти направлені до суду. Наразі триває судовий розгляд. По інших фактах проводяться слідчі розшукові дії - встановлення осіб, яким можна оголосити підозру у скоєнні масового хуліганства та інших злочинів.

Далі депутати вносять зміни до Комплексних обласних програм, а також до бюджету Полтавщини на 2017 рік.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Відповідно до коригувань, відповідно до пропозицій облдержадміністрації, відповідно до рішення бюджетної комісії ми будемо робити перерозподіл, але, як правило, це перерозподіл тих коштів, що вже виділені. Тому що певні установи і організації поки не змогли їх освоїти, тому, щоб вони не повернулися назад до бюджету чи обласного, чи державного, ми повинні їх оптимізувати.

24-те питання знову збирає біля трибуни білецьківську громаду. З приводу ситуації навколо ландшафтного заказника доповідає очільник обласного екологічного Департаменту.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

- Дане питання вже неодноразово розглядалося на засіданнях профільної комісії обласної ради, питання розглянуто на останній комісії і розглянуто на комісії по бюджету. Є лише одне зауваження від юридичної служби обласної ради про те, що це положення вступає в дію з 1 січня 2018 року.

Передача Білецьківських Плавнів до комунальної власності, кажуть в обласній раді, зможе вирішити питання із заборгованістю по зарплатні робітникам, які працюють там. Проте люди наполягають зняти це питання із порядку денного.

представник Білецьківської громади

- Комунальне підприємство - це хрест на регіональному ландшафтному парку. Тому що, по-перше, комунальним підприємством - це контроль над усією територією, над тими островами, на яких уже існують забудови, і їх треба якимось методом узаконити. А по-друге, комунальне підприємство збанкрутує - чим буде розраховуватися?

Депутати таки голосують. Рішення щодо організації регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі Плавні» набирає більшість голосів у залі. Громада знову зчиняє галас, а голова облради оголошує про ще одну перерву - спочатку на 30 хвилин, а потім взагалі засідання на сьогодні закривають.

Стрічка новин