Полтавських військовослужбовців вітали з Днем захисника України

Вони пройшли війну, були в «гарячих точках» та отримували поранення. Вижили. Тепер на їхніх грудях блищать нагороди, а в голові – сотні історій: про життя і смерть. Атовці, афганці, ветерани – мужніх українських захисників зібрали в одній залі, щоб подякувати та відзначити.

Він у вишиванці, а поверх неї – піджак з медалями. Олександру Шквирі – 80 років. За своє життя встиг повоювати: був танкістом, добував золото на Колимі, працював дальнобійником. 

Олександр Шквиря, ветеран праці

- Я служив у Венгрії механіком-водієм танку. До армії на Донбасі вугілля добував, на цілині хліб збирав. Далекобійником об'їздив пів України, був в Грузії, в Абхазії, Заураллі.

Зараз чоловік відростив вуса та співає у народному гурті.

Олександр Шквиря, ветеран праці

- Я є вокалістом народного гурту «Ренесанс» Тростянецького будинку культури, тому і хожу у вишиванках. В мене їх більше 10. Ношу їх майже все життя.

А цей чоловік тільки-но приїхав із зони АТО. На лінії вогню простояв 16 місяців. Служив в 93-й бригаді. Отримав позивний «Навігатор», а разом з ним – поранення. Демобілізувався.

Сергій Товт, служив в зоні АТО

- Пів року стояв в Авдіївці, 7 місяців – Мар'їнка, Красногорівка, 4 місяці в Пісках. Завжди із собой був хрестик, іконка, молитву читали. 700 чоловік було в батальйоні, в Мар'їнці менше, а в Пісках вже було 300. А ми тримали повністю Піски.

Ветерани, атовці, працівники військкоматів: ті, хто служив, і ті, хто служать, – їх зібрали в одній залі, щоб привітати з Днем захисника України.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Наша українська армія – одна із найсильніших у Європі. За часи незалежності, за всі два десятки років, поки існує наша країна, у нас ніколи не було такої армії. Хочу привітати, подякувати і вручити нагороди в першу чергу тим хлопцям, які відстоюють нашу незалежність в зоні антитерористичної операції.

Вітають захисників, нагороджують почесними знаками. Про українських захисниць теж не забувають. 

Зазначимо, у Полтаві діє міська програма соціального захисту «Турбота». В її рамках атовці можуть безкоштовно користуватися транспортом, у школах та дитсадках дітей військовослужбовців забезпечують харчуванням, а демобілізовані проходять курортне оздоровлення. А ще діє матеріальна допомога.

Стрічка новин