Полтавцям обіцяють у 10 разів більше грошей на ремонт доріг

Наступного року, кажуть в обласному управлінні інфраструктури, регіон має отримати майже 650 мільйонів. А ось за які автомобільні шляхи братися у першу чергу – запитають у перевізників. Їх закликають долучатись до обговорень і вносити свої пропозиції, аби сформувати регіональну програму ремонту доріг. Про це, а також про стан аварійності на шляхах області і боротьбу з нею, говорили на обласній нараді.

Полтавських перевізників закликають готуватись до зими. Відповідну нараду проводять з підприємцями керівники різних профільних відомств.

Віктор Поліщук, начальник Управління Укртрансбезпеки в Полтавській області

- Це і заміна шин на зимові, використання морозостійкої рідини, утеплення салонів. Зі зміщенням світлового дня збільшується втомлення водіїв, тому потрібно, безумовно, дотримуватись режиму праці та відпочинку. Левова частина дорожньо-транспортних пригод саме припадає на порушення цих умов.

Так цьогоріч вже трапилося 16 ДТП за участю автобусів. У них удвічі більше, ніж минулоріч, травмовано людей, і з аналогічною динамікою – загинуло. 

Перевіряти автобуси та маршрутки нині можуть виключно під час рейдів. Виявляючи порушення, складають акти, говорять представники Укртрансбезпеки. Так більше 400 – на нерегулярних перевізників. Виявляють і тих, хто возить людей без ліцензії чи без реєстрації як підприємець. Минулого року протоколів таких виписали 12. 

Володимир Кужіль, заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Полт.обл.

- За цей рік складено 80 протоколів і направлено всі до суду. І тільки по 4 із 80 суд прийняв рішення оштрафувати порушника на суму 17 тисяч гривень. Решту залишили без реагування, або суддя обмежився усним попередженням.

Керівники обласного управління інфраструктури дають перевізникам оптимістичний настрій. Кажуть: їздити стане краще, бо вже наступного року полтавці отримають на ремонти доріг удесятеро більше коштів, ніж було до цього.

Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА

- На наступний рік полтавські дороги отримають майже 650 мільйонів гривень. 19 року – 1 мільярд 15 мільйонів. І 20 року це буде мільярд 346 мільйонів гривень.

 Відповідно, в області розроблятимуть програму, і просять перевізників допомогти з нею: визначити, де ремонтуватиу в першу чергу, і в яких місцях є найважливіші пункти. Наприклад, медзаклади чи туристичні цікавинки.

Стрічка новин