#КапелюхаНаВуха: полтавців закликають приєднатися до флешмобу задля підтримки онкохворих людей

Вікторія Лоза
Вікторія Лоза

На підтримку невиліковно хворих дітей в Україні проходить акція #КапелюхаНаВуха. Присвячений захід Всесвітньому дню паліативної допомоги, який відзначають у другу суботу жовтня. 

Долучитися до акції зможе кожен. Для цього треба одягнути веселий головний убір (капелюха, панамку, кепку), зробити світлину та опублікувати її у соціальних мережах з хештегами #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC. При цьому необхідно вимагати створення доступної та якісної системи паліативної допомоги в Україні. Такі публікації у Facebook уже зробили представники полтавських організацій:  ГО «Інститут аналітики та адвокації» та БО «Світло надії».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, навіть пацієнтам з онкологічними захворюваннями 4-ї стадії можливо майже повністю зняти больові симптоми. – переконує представниця БО «Світло надії» Альона Чикурова. – А в Україні паліативні діти не отримують достатньої соціалізації, вони ізольовані від суспільства та помирають у реанімаціях. Доступна та якісна система паліативна допомога, якої ми вимагаємо, дала б змогу таким пацієнтам майже не відчувати свою «особливість».

За словами представників неурядових організацій, щорічно лише у нашій країні помирає 500 онкохворих дітей. Тяжкохворими є і ті діти, які мають вроджені або набуті тяжкі вади, орфанні захворювання та неврологічні розлади. Усі вони щоденно потребують паліативної допомоги.

До нього приєдналися Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, лікар Євген Комаровський, письменник Сергій Жадан, актриса театру і кіно та ініціаторка соціального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» Ірма Вітовська.

Додамо, паліативна допомога - це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Стрічка новин