Сьогодні на практиці стартувала пенсійна реформа

Сьогодні в Україні запрацювала пенсійна реформа. Довгоочікувана та довгообговорювана – пенсіонери в передчутті нових виплат. Що насправді відбулося з останніми, і чи варто чекати дива – сьогодні на прес-конференції розповіли представники Пенсійного фонду.

Сьогодні стартувала пенсійна реформа, і одразу розпочали виплату пенсій у підвищених розмірах. Представники Пенсійного фонду кажуть: хоч часу було мало, а терміни – стислі, 9 жовтня завершили масовий автоматизований перерахунок пенсій.

Ірина Товстоножко, нач. Управління пенсійного забезпечення Управління ПФ України в Полт. обл.

- Всі перерахунки на сьогоднішній день, вони проведені автоматизовано, тобто, особисте звернення людини не потрібне. Все проведено за тими документами, які уже були наявні у пенсійній справі.

Органи Фонду перерахували майже 412 тисяч пенсійних справ, відтак, вплив новацій, обіцяють, відчують 97% пенсіонерів області.

Володимир Носенко, перший заступник начальника Управління ПФ України в Полт.обл.

- 35% пенсіонерів отримали доплати до 140 грн., і 35% пенсіонерів - більше 1 тисячі гривень. Решта 45% - це параметр від 140 до 1 тисячі гривень.

Додаткові видатки на виплату пенсій склали майже 230 млн.грн. на місяць, і тепер щомісячно на те, аби забезпечити пенсіонерів Полтавщини, Пенсійний Фонд акумулюватиме 975 млн.грн.

У Фонді обіцяють: жовтневе підвищення у жовтні отримають всі, навіть ті, хто вже отримав пенсію.

Володимир Носенко, перший заступник начальника Управління ПФ України в Полт.обл.

- Виплата пенсій починається з 14-го, закон вступив в дію сьогодні, і певна частина людей вже встигла отримати кошти з 4 по 11. Якщо це банківські пенсіонери, тобто, отримують пенсію через банк, пройде автоматичне зарахування, а якщо це листоноші, то, можливо, хтось із людей не знає, що принесуть пенсію за жовтень ще один раз.

Пенсію виплатять за двома відомостями: за основною – у старому розмірі, за додатковою – доплату до нового розміру, якщо вона передбачена чинним законодавством.

Стрічка новин