Департамент охорони здоров'я: у минулому році 10% населення Полтави хворіло на грип

Цього року, кажуть лікарі, підвищення епідемічного порогу теж неминуче. Про готовність кабінетів щеплення та наявність вакцини у Полтаві та Україні дізнавалися наші журналісти.

Вологість, зниження температури повітря, велика кількість контактів з людьми – це одні з багатьох факторів, що сприяють підвищенню кількості хворих на грип та ГРВІ. Запобігти захворюванню допомагає щеплення. 

На комунальному підприємстві «Полтавафарм» говорять: на територію України вже завезено більше 30 тисяч доз вакцини корейського виробництва, а в середині листопада очікується надходження ще 400 тисяч доз вакцин китайського та французького виробництв. Щеплення традиційно можна буде зробити у спеціальних пунктах, у центральних районних лікарнях, амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах, а от саму вакцину можна буде придбати в аптеках за попереднім замовленням.

Тамара Бабич, начальник комерційного відділу ПОКП «Полтавафарм»

- Вакцина, яка буде з понеділка, включає у себе штам очищений інактивований антиген вірусу грипу типа А, H1N1, H3N2 та Бризбен. Тобто, ця вакцина адаптована до нових штамів, які прогнозуються на території України в даному сезоні.

На даному етапі, говорить обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Лідії Войтенко, полтавські лікарні та поліклініки готові прийняти охочих вакцинуватися у будь-якій кількості. Пункти щеплення готові, як і механізм розподілу вакцини та огляду пацієнтів перед вакцинацією.

Лідія Войтенко, обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я

- Найкраще вакцинацію проводять до початку епідемічного процесу. Тобто, зараз – вересень, жовтень, очікувані показники на грудень. Тоді, коли ми вже працюємо в епідемічному підйомі, також можна щеплюватись, але тільки якщо ви не знаходитесь у стадії захворювання та не контактували з інфекційними хворими.

Незважаючи на доступність вакцини від усіх штамів грипу, не слід забувати й про загальні методи профілактики захворювань. Серед таких – уникнення скупчень людей, обережність при спілкуванні з хворими, часте миття рук з милом та провітрювання приміщень, регулярне вологе прибирання.

Лідія Войтенко, обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я

- В першу чергу, ми, звісно, рекомендуємо провести вакцинацію групам ризику по роботі. Це вчителі, медичні працівники, люди, що задіяні у торгівлі, задіяні в транспорті громадському, у автобусах, тролейбусах, маршрутках, там, де є великий контакт з оточуючими людьми.

Лікарі запевняють, що сучасні вакцини мають мінімум протипоказань та побічних дій. Окрім перерахованих груп людей, щеплення рекомендуються дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку та навіть ВІЛ-інфікованим.

Стрічка новин