Сучасні технології у сільському господарстві

У Полтавській державній аграрній академії відбулося засідання «круглого столу», присвяченого використанню аграріями інформаційної системи «Soft.Farm». Навички роботи із останньою вже близько року опановують студенти цього вишу, а нині розробники програмного забезпечення зустрілися із сільгоспвиробниками та представниками агрономічних факультетів інших навчальних закладів.

Застосування інформаційних технологій у сільському господарстві – головна тема засідання «круглого столу», який Полтавська державна аграрна академія влаштувала разом із обласною громадською організацією «Сільськогосподарська дорадча служба». Близько року тому на базі навчального закладу відкрився Центр підготовки користувачів інформаційної системи «Soft.Farm». Нині із цими передовими технологіями виш та компанія «Кварт-Софт» знайомлять агровиробників. 

Микола Маренич, декан факультету агротехнологій та екології ПДАА

- Сьогоднішній «круглий стіл» у нас, він передбачає зустріч і виробничників, і деканів агрономічних спеціальностей, які, сподіваюся, поширять наш досвід на свої вузи, і таким чином ми значно осучаснимо сам освітній процес підготовки агрономів.

У центрі, кажуть в академії, кожен студент може освоїти програму «Soft.Farm» в рамках свого навчання.

Олег Горб, проректор з міжнародних зв'язків ПДАА

- Студент – це студент, а товаровиробник – це товаровиробник, тому конче необхідно застосовувати вже зараз, а не чекати, коли прийде той студент, закінчить академію і прийде до нього на роботу. Тому студенти – це само собою, але ця лабораторія працює і для студентів, і для того, щоб поширювати цей досвід, який дійсно є ноу-хау, серед товаровиробників.

Інформаційна система «Soft.Farm» – це програма, яка покликана допомогти фермерам із обліком та аналізом сільгоспдіяльності аграрного підприємства. 

Микола Кондратюк, представник компанії «Кварт-Софт»

- Якщо брати такі технології, як супутниковий моніторинг, то воно допомагає зрозуміти, можна по полю визначити агрофонд поля, зрозуміти, в цьому місці вносити добрива, не вносити добрива, це така є концепція точного землеробства – диференційоване внесення добрив і економія власних коштів.

Окрема увага у програмі – GPS-моніторингу.

Павло Климов, головний розробник системи «Soft.Farm»

- Дуже широке використання системи Гісофт, тобто системи, пов'язаної з географічними координатами. Там, де йде обробка контурів полів і GPS-навігація дуже сильно прив'язана до координат, географії, дуже великий акцент на цьому зроблений.

На загальноукраїнському тлі, кажуть розробники програми, Полтавщина є одним із найпрогресивніших регіонів, де фермери активно впроваджують нову систему у своїй діяльності. Проте залишається ще багато агровиробників, які звикли працювати по-старому. 

Роман Прокопенко, заст. директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Наші аграрії в цьому році мають дуже великі збитки у зв'язку з погодніми умовами. За цей рік випало всього 40% опадів, які випадають зазвичай. Тому нові технології, інтенсивне виробництво – саме те, на що вони повинні звернути увагу.

На засіданні учасники зібрання ознайомилися із теоретичними аспектами роботи із програмою, а далі перейшли до практичного навчання у групах.

Стрічка новин