За два з половиною тижні полтавці підуть на вибори

Відбудуться вони у 12 об'єднаних територіальних громадах області. Значних порушень у підготовці до них, кажуть фахівці, не зафіксували. Але цьогоріч вперше за всю історію виборів на Полтавщині відбувся гендерний переворот. А ще спостерігачів здивував випадок у Кременчуцькому районі: там голова виборчої комісії потрапив до в'язниці.

29 жовтня обиратимуть депутатів місцевих рад та голів сільських, селищних і міських рад у 12 територіальних громадах Полтавщини. Про підготовку до виборів звітує громадська організація ОПОРА.

Найбільший керівний склад у сформованих територіальних виборчих комісіях отримала партія «Батьківщина», потім – БПП, і на третьому місці – Радикальна партія. Але спостерігачі кажуть: усе відбувалось відповідно до законодавства. 5 жовтня закінчився термін реєстрації кандидатів. Найбільшу конкуренцію кандидатів на посаду сільського голови фіксують у Бутенківській громаді: вісім претендентів на місце. На депутатські крісла – у Лохвиці за 27 посад змагатимуться 293 кандидата.

Дар'я Черкашина, координаторка громадського спостереження за виборами у Полтавській області

- Найменша конкуренція серед усіх громад в Драбинівці. Там досить цікава ситуація: на посаду сільського голови зареєструвався тільки один кандидат. Це діючий голова Зоя Короленко від партії «Батьківщина». А за 22 депутатські мандати будуть змагатись тільки 31 кандидат.

Спостерігачі проаналізували списки і констатують: більше половини у них – це жінки. Таких показників раніше і близько не було. 

А ще, запевняють вони, уперше в історії виборів на території Полтавської області, а саме у Кременчуцькому районі, голова виборчої комісії не може виконувати свої обов'язки. Причина – небанальна. 

Дар'я Черкашина, координаторка громадського спостереження за виборами у Полтавській області

- Тому що він знаходиться за гратами. Комісія ще не написала заяву до центральної виборчої комісії про те, щоб його замінили. Тому, незважаючи на те, що він знаходиться не на свободі, обов'язки все ж закріплені за ним. Як нам пояснили в комісії, коли буде відбуватись формування дільничих виборчих комісій, його функції буде виконувати заступник голови.

Що трапилося, спостерігачі ще з'ясовують. Та обіцяють розповісти пізніше.

Стрічка новин