Питання про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатах винесли на сесію обласної ради

Напередодні сесії обласної ради, яка відбудеться у четвер, 12 жовтня, на засідання комісії з питань бюджету зібралися її члени. На порядку денному – більше 30 питань, до більшості з яких не виникало зауважень.

Більше 30 опрацьованих членами комісії з питань бюджету та управління майном питань потраплять на наступну сесію обласної ради. Серед іншого, депутати погодили кандидатури керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, більшості – продовжили трудові контракти терміном на 5 років.

Схвалили депутати й перелік запропонованих спроможних територіальних громад Полтавської області, які відповідають положенням Перспективного плану формування територій громад області, та схвалили перелік тих, які не увійшли до складу ОТГ.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Вносяться зміни, які пов'язані із тим, що в багатьох громадах уже назначені вибори на 29 жовтня, і для того, щоб вони з наступного року вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, вони повинні по законодавству відповідати Перспективному плану формування об'єднаних територіальних громад.

Щербанівська, Терешківська, Степненська, Мачухівська, Машівська, Новоселівська, Заворсклянська, Петрівсько-Роменська і Козельщинська громади, які зараз створюються, говорить Інна Іщенко, можливо, встигнуть провести всі процедури по об'єднанню, аби теж провести вибори 29 жовтня.

Погодили депутати й питання про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних навчальних закладах комунальної власності.

В області таких – 192 родини, діти яких виховуються в чотирьох інтернатах: Гадяцькому, двох Полтавських і одному Кременчуцькому. На рік їх утримання, говорить директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, становить 500 тисяч гривень. Сума звільнення батьків від плати складається із сумарного сукупного доходу. У кожної сім'ї він різний. Одна сім'я, наприклад, сплачує 1 тисячу гривень за перебування дитини, а інша родина, із меншим доходом, – 19. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Є ще категорії дітей, які не підпадають під той порядок, який встановлений Міністерством, тобто, це не сироти, це не малозабезпечені, але ж це діти із сімей, які опинилися в складних життєвих умовах, наприклад, батько має платити аліменти, але він ухиляється, не плате, або сім'я потребує тривалого лікування, або це діти учасників бойових дій. Тобто, таких 192 родини – 233 дитини.

Депутати проголосували за те, аби це рішення винести на сесію обласної ради 12 жовтня.

Стрічка новин