Через мертвого кабана у чотирьох селах Полтавщини оголосили карантин на 40 діб

Через мертвого кабана у чотирьох селах Полтавщини оголосили карантин на 40 діб

7 жовтня поблизу села Варварівка Карлівського району на території мисливського господарства КРГО «Докучаєвський мисливець» виявили мертвого дикого кабана. 

За результатами досліджень у відібраних зразках патологічного матеріалу від 9.10.2017 року виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Під час Карлівської районної комісії з питань ТЕБ та НС від 9.10.2017 року подію, пов'язану із загибеллю дикого кабана, класифікували як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня за кодом класифікації 20732 (НС, пов’язана з ензоотією).

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Карлівській РДА від 09.10.2017 року оголосила територію мисливського господарства КРГО «Докучаєвський мисливець» Варварівської сільської ради неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановила в ній з 9 жовтня карантин строком 40 діб. 

Також ввели зону «нагляду» у населених пунктах: с. Варварівка Варварівської сільської ради, с. Попівка Попівської сільської ради, с. Михайлівське та с. Голобородьківське Голобородьківської сільської ради, передає Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА.

Проводиться облік всього свинопоголів’я в господарствах всіх форм власності зони «нагляду», а також інші протиепізоотичні заходи, визначені рішенням комісії. До ліквідації НС залучено 3 одиниці техніки та 6 фахівців районного управління Держпродспоживслужби та мисливського господарства КРГО «Докучаєвський мисливець».

Стрічка новин