Україна прийматиме світовий чемпіонат з веслування на човнах «Дракон»

Змагання такого високого рівня відбудуться у 2019 році у Києві. Цього дня представники української федерації з веслування на човнах «Дракон» побували у Полтаві та розповіли про підготовку до світової першості, а також вцілому – про розвиток цього виду спорту у нашій області та державі.

Близько місяця тому українці отримали цей прапор в Італії. Він символізує те, що чемпіонат світу 2019 року з веслування на човнах «Дракон» відбудеться у нашій державі. За право провести цей турнір Україні довелося позмагатися з Індією. Утім, міжнародна комісія, проаналізувавши умови для організації перегонів на воді, а також результати, які демонструє українська збірна, віддали перевагу Києву.

Валерій Моргун, президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон»

- У 2016 році збірна команда України виграла чемпіонат Європи, отримала Кубок націй. Він знаходиться в Міністерстві спорту. Це велике досягнення. До цього Україна ніколи таких великих результатів не показувала.

Аби популяризувати веслування на човнах «Дракон» в регіонах, а також розповісти про майбутній чемпіонат, федерація з цього виду спорту запланувала низку поїздок Україною. Не випадково розпочали саме з Полтави. 

Едуард Шевченко, президент Полтавської обласної федерації з веслування на човнах «Дракон»

- У нас є три міста в Полтавській області – Горішні Плавні, Кременчук і Полтава. Є водоймища, усі умови створені для тренування на байдарках і каное, тобто, не вийнятком стало і веслування на човнах «Дракон». Тільки-но були сформовані клуби, закуплені човни, прийшли люди. Є водні стадіони, є обладнання, інвентар, є гарна тренерська база.

Відтак на сьогоднішній день, кажуть учасники прес-конференції, спортсмени полтавської веслувальної школи гідно представляють країну на міжнародних стартах.

Валерій Моргун, президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон»

- Це найдинамічніший регіон з веслування, який розвивається. Він привозить на всі заходи більше за всіх учасників. Ми бачимо прогрес, ми бачимо результати. За останній час багато спортсменів стали чемпіонами світу, Європи, призерами, отримали звання і просто розвивають цей вид спорту.

Зараз перед оргкомітетом стоїть кілька завдань: провести навчання серед суддів, знайти волонтерів для роботи на чемпіонаті, а також закупити необхідний інвентар. Спортсмени ж вже розпочинають відбір до збірної.

Микола Будзінський, віце-президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон»

- Зараз уже почнеться підготовка до першого відбору. Перший відбір у нас у лютому. Це – загальна фізична підготовка. Хто пройде усі ці етапи, буде займатися постійно – потрапить у збірну. Звичайно, з усієї України всі будуть брати участь.

Нагадаємо, веслування на човнах «Дракон» – веслування на великому двадцятимісному каное, з головою дракона і хвостом. Попереду –барабанщик, який б'є у великий барабан, задаючи ритм веслувальникам, у каное – двадцять спортсменів, на кормі – керманич. Історія цього виду спорту розпочалася більше 2 тисяч років тому в Китаї.

Стрічка новин