Полтавщина – електронна область

Для 6 різних об'єктів – від музею до міської ради, японська корпорація безкоштовно дасть на тестування свої програми. І це вперше відбудеться в Україні. У вівторок відповідний меморандум підписали керівники області. Іноземний продукт хочуть взяти у користування, аби втілити полтавські проекти «Безпечне місто», «Безпечний район».

Представники японської корпорації до Полтави приїздили на початку серпня. Тоді вони представили свої найновіші технології. Наприклад, систему розпізнавання мільйонів облич за секунду. Чи ІТ-рішення, що допомагає розплачуватись у магазинах не картками, а через сканування того ж обличчя. Тоді полтавці вислухали гостей і скромно зауважили: важко уявити, де можна застосувати масштабні технології. Але хотіли б отримувати консультації для можливого використання рішень у програмах типу «Безпечне місто».

Нині гості повернулися. І вже підписують меморандум взаєморозуміння.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми домовилися із представниками корпорації NEС, що нам, органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади, будуть надані безкоштовно для впровадження, тестування певні програмні продукти, і ми разом вибрали декілька об'єктів. Це ПАТ «Укрнафта» (Кременчук), Полтавський ГЗК (м.Горішні Плавні), «Епіцентр» (Полтава), ТОВ «Ворскла» (Полтава), Полтавський Краєзнавчий музей та Кременчуцька міська рада.

Полтавці кажуть: зможемо оцінити переваги світових програм. Причому, перші в Україні. Область стала пілотною у впровадженні технологій японської корпорації. Представники NEC, у свою чергу, пишаються тим, що покажуть нам останні технології.

Ватару Іріє, керівник відділу NECCorporation

- У нас цей бізнес в більші ніж 100 країнах світу. І система розпізнавання облич встановлена у 40 країнах.

Губернатор Полтавщини говорить: в регіоні почуватимуться більш безпечно.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Я впевнений, що на основі практики, яка існує в корпорації NEС, ми на Полтавщині запровадимо ці нові технології і дамо можливість нашим людям відчувати, що новелли відбуваються не тільки за межами України, а й вони повинні бути в Україні.

Японські програми працюватимуть на обладнанні та камерах відеоспостереження, що є на обраних підприємствах. А ось скільки часу – поки невідомо.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- До тих пір, доки ми не скажемо, що він нам підходить. Умовно кажучи, ми можемо навіть не тестувати інші продукти. Але інші продукти стосуються більше муніципалітетів. Це «розумний квиток», «розумне місто»... Для нас цікава компанія тим, що входить в Україну вперше, і через Полтавську область. Ми будем пілотним регіоном, і, я думаю, угоди і умови, які пропонуватимем під час взаємодії, будуть стосуватись і отримання інших продуктів корпорації NEC.

Стрічка новин