У Полтаві на одну мати-героїню стало більше

Високу державну відзнаку Указом Президента України присвоїли Галині Роман. Жінка народила та виховує 8 дітей – 4 хлопчика і 4 дівчинки. Нагрудний знак, а також подарунки для малечі цього дня Галина Роман отримала з рук Полтавського міського голови Олександра Мамая.

Галина Роман з дитинства мріяла мати велику родину. Її заповітне бажання здійснилося. Зараз вона – кохана дружина і мати 8 дітей. Клопоти про 4 хлопчиків і стількох же дівчаток займають увесь час жінки.

Галина Роман, багатодітна мати

- Ми прокидаємося десь близько 7 години. Я збираю до школи, кому щось треба попрасувати, дівчат особливо розчесати, заплести. Старші йдуть до школи, я вже з меншими прибираю, готую їсти, чекаю на обід. Приходять, обідають. Потім старші, хто куди, хто – на англійську, хто – на музику, з меншими сідаю вчити уроки.

Разом родина Роман звикла проводити і вільний час.

Галина Роман, багатодітна мати

- Найбільше, напевно, наша сім'я, ми любимо співати. Усі разом співаємо. Хлопці: Рома грає на гітарі, Владік на кларнеті. Усі разом ми співаємо. Чоловік мій, сам він музикант, він теж грає, ми всі співаємо.

Найстаршому синові – 16, найменшій донечці – 1 рік. Діти допомагають мамі по господарству, а один одному – із уроками.

Роман Роман, син

- Я щасливий, що росту в такій сім'ї, тому що це дуже добре, коли є багато братів та сестер. Ми можемо разом щось робити, маємо багато часу, коли ми проводимо разом, не сваримося, завжди живемо в злагоді та мирі.

За своє покликання бути матір'ю пані Галина цього дня отримує державну відзнаку. Свідоцтво про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та нагрудного знаку у Полтаві вручає міський голова Олександр Мамай.

- Як ставали ми на ноги,

Перший крок наш був від мами.

Радість має, чи тривогу

Серце мами завжди з нами. 

Галино Миколаївно, я з великим задоволенням вручу Вам цю нагороду.

Квіти, м'які іграшки, канцелярське приладдя для школи, а також великий торт – подарунки, які від міської влади отримує сім'я Романів. Пані Галина стала наймолодшою полтавкою, якій присвоїли звання «Мати-героїня». Вцілому ж у нашому місті мешкає 61 жінка, яка удостоїлася такої державної відзнаки. Багатодітні родини, говорить Олександр Мамай, мають постійну підтримку від міської влади.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Ці всі діти харчуються безкоштовно в школі. Ці всі діти безкоштовно влітку відпочивають в таборах відпочинку. Ці діти безкоштовним користуються проїздом в тролейбусі і в автобусі, мама і тато користуються безкоштовним проїздом, і де які свята, то в першу чергу вся міська влада і я зокрема переймаємося саме тими батьками, у яких п'ятеро і більше дітей.

Загалом у Полтаві проживає 974 багатодітні родини, в яких виховується більше 3 тисяч дітей.

Стрічка новин