У Полтаві вчили... коректно відмовляти

Львівський бізнес-тренер Людмила Калабуха у Полтаві презентувала свою книгу «Почніть говорити «НІ». Майстер-клас, або 200 практичних порад з грамотних відмов: що робити, коли просять позичити гроші, надати знижку, маніпулюють і тиснуть.

Книга «Почніть говорити «Ні» з'явилася за місяць. На її сторінках авторка навчає, як делікатно відмовляти, не образивши співрозмовника. Спосіб написання – дещо незвичний, адже спочатку з'явилася анотація, а тоді – сама книжка. За словами авторки, поява книги – вимушений крок: до Львівського форуму залишалося мало часу, але ідея презентувати видання на ньому вже народилася. 

Людмила Калабуха, авторка книги «Почніть говорити «Ні»

- Я не спала цілу ніч: на ранок я придумала, про що це буде книжка. Це буде про край необхідний навик кожному з нас – вміти грамотно відмовляти так, щоб не зіпсувати стосунки з людьми, а головне – зберегти себе. Я придумала її назву, це буде «Почніть говорити «Ні». Я придумала основні розділи, та навіть більше – я придумала анотацію.

У книзі – 25 розділів і 200 практичних порад, як тактично відмовити у різних ситуаціях: як сказати «ні» свекрусі – місія здійсненна, «ні» тролям у соцмережах, і як відмовити маньяку в ліфті... і заробити на цьому грошей. 

Писала за принципом «немає натхнення – є дедлайн», говорить Людмила Калабуха. Тому «Почніть говорити «Ні» з'явилася на тиждень раніше, ніж про це йшлося в контракті. 

Людмила Калабуха, авторка книги «Почніть говорити «Ні»

- І коли нас хтось щось просить, нам ну так незручно відмовити. Нам незручно сказати «ні»: подругам, друзям, батькам, дітям. Нам незручно сказати «ні» завжди, всім. І коли ми всім постійно говоримо – «так», то ми «ні» говоримо собі.

Причини цього різні, говорить авторка: ми хочемо подобатися іншим, подобатися собі, боїмося, що нас перестануть любити, втратимо частину популярності, або ж нас не будуть брати на роботу.

Книга познайомить з типами людей, яким завжди відмовлять, а головне – навчить, як розпізнати, запобігти і припинити маніпуляції. Її наклад – 2000 примірників. 

Людмила Калабуха – мандрівниця – відвідала 40 країн. Вона проводить вебінари, а її глядачі – люди з 20 країн світу. Основною перевагою вважає україномовність блогу. Авторка вже має дві електронні книги з продажу і перемовин.

Стрічка новин