У Хоролі в «польових умовах» перевіряли інженерів-механіків
Студентів, які навчаються за цією спеціальністю, зібрав Конкурс професійної майстерності. Ініціатором його проведення виступила Полтавська державна аграрна академія. Участь у цьому теоретично-практичному змаганні взяли не лише студенти з Полтавщини, а й представники інших областей.
У холі Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії збираються студенти 6 навчальних закладів. Полтава, Хорол, Березова Рудка, Красноград, Суми та Харків: цього дня вони – учасники Конкурсу професійної майстерності. Майбутніх інженерів-механіків перевірятимуть на основні знання та навички.
Ігор Дудніков, декан інженерно-технологічного факультету ПДАА
- Ці випробування зовсім не важкі, оскільки вони входять в склад професійної підготовки. Тут є такий кластер теоретичної підготовки – вони змагаються у вирішенні інженерних задач, і суто такі технічні – водіння, експлуатація, налагодження техніки.
На церемонії відкриття організатори дають старт конкурсу, і змагання розпочинаються. Випробування проходять одночасно на кількох майданчиках. Тут студенти змагаються у майстерності керування легковим автомобілем, а поряд – аналогічне випробування для трактористів. Матеріально-технічна база Хорольського коледжу, кажуть, дозволяє проводити конкурси із залученням сільськогосподарської техніки.
Микола Чишко, в.о. директора ХАПК ПДАА
- Є машинотракторний парк. У нас є кілька тракторів марки МТЗ-82. Є і зарубіжна техніка, яка дозволяє нам готувати фахівців по даній спеціальності.
Звання віртуозного тракториста збирається виборювати і Олександр. Здійснити задумане, каже, сьогодні йому може допомогти лише...
Олександр Котець, студент Красноградського технікуму механізації с/г
- Досвід. Без досвіду – нікуди.
Олександр навчається на механіка. За цією професією бачить велике майбутнє.
Олександр Котець, студент Красноградського технікуму механізації с/г
- Перспективи у житті. Зараз прогрес не стоїть на місці. Потрібні механіки.
Аби вправно кермувати трактором і автомобілем, необхідно добре знати його зсередини, кажуть студенти. У цьому приміщенні вони демонструють свої вміння із регулювання теплових зазорів. Головне – не лише швидко, а й якісно впоратися із поставленим завданням. Пройти його краще за інших вдалося студентам із Хоролу.
Євген Фокін, студент Хорольського агропромислового коледжу ПДАА
- Завдання не дуже складне. Ми проводили регулювання газорозподілу на практичних заняттях з предмету «Трактори та автомобілі». То не дуже важко.
Конкурс професійної майстерності, започаткований інженерно-технологічним факультетом Полтавської державної аграрної академії, планують проводити і надалі. У перспективі – розширення кількості його учасників.