Полтавських поштовиків привітали з професійним святом

9 жовтня у всьому світі відзначають день поштової служби. В Україні національним оператором зв'язку є Укрпошта. До складу підприємства входить понад 15 тисяч відділень. Воно здійснює поштовий обмін з 72 країнами світу, а кількість співробітників – близько 110 тисяч чоловік.У Полтаві функціонує 26 відділень, на яких працює 700 поштовиків. Всіх їх напередодні зібрали в одній залі.

Щодня ця жінка розносить більше 200 листів по домівках. За місяць - кілька тисяч. Ганна Іванівна - листоноша з 30-річним стажем.

Ганна Трохименко, листоноша

- Взагалі я за професією архітектор. Має вищу освіту. Але так склалися обставини в житті, що я прийшла працювати на пошту. В мене були малі діти.

Зараз їй 66, половину життя вона присвятила поштовій справі. За це і отримала почесний знак.

Ганна Трохименко, листоноша

- Робота важка. Зима, ожеледь, сніг, а листоноша хоче, чи не хоче - йде. Спека - все одно йдеш. Я вже звикла, що весь час на ногах. Не можу сидіти.

У цій залі зібрались поштовики. Серед них - не тільки листоноші, а й оператори зв'язку, сортувальники, кур’єри, бухгалтери, керуючі відділеннями. Олена відповідає за фінанси.

Олена Павелко, керівник фінансового бізнесу ПАТ «Укрпошта»

- Поштове відділення надає послуги по відправці листів, посилок. Відділення працює із переказами, із стаховками, навіть із кредитами. «Укрпошта» починає програму з кредитування.

У Полтаві працює 26 поштових відділень. Місто з населенням 300 тисяч людей обслуговують 700 працівників Поштамту та Полтавської дирекції «Укрпошти». З них майже 130 - це листоноші.

Мальвіна Хрипко, голова обласної профспілки працівників зв'язку

- Ця професія дуже відповідальна, бо вона пов'язана з обслуговуванням нашого населення. Тут потрібно мати досвід, вміння, терпіння і гарний підхід до людей.

Поштовим зв'язком користується й очільник міста. З Міжнародним професійним святом зв'язківців вітає особисто.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Раніше не було інтернету та зв'язку. І раніше всі без виключення чекали на листоношу. Листоноша принесе пенсію, листоноша принесе газету, якийсь журнал і якусь гарну звістку. Приємно те, що в Полтаві залишилась ця служба, вона працює.

Вітання, а потім - почесні нагороди, премії, навіть сертифікат на житло - такі подарунки отримали поштовики від міської влади. А ще розіграли 15 путівок на двох до міста Лева.

Стрічка новин