Із школи – в гімназію

Гімназія №17 вперше відчинила свої двері в 92-ому році. Тоді вона ще мала статус школи. Новітні методи викладання, міжнародні проекти, всеукраїнські конкурси і чисельні перемоги в них – саме це перетворило навчальний заклад в елітний. 

Вона ще зовсім молода. Існує лише чверть сторіччя. Та за свої 25 років встигла вже відзначитися.

- Пам'ятаю красиву споруду. Ми всі із захватом на неї дивилися і чекали, коли прийдемо на 1 вересня

Мова про сімнадцяту гімназію, що на Леваді. 25 років тому там пролунав перший дзвоник. А це – перший педколектив, тоді ще школи з її першим директором.

Олена Голтвяниця, директор гімназії №17

- Наказ про її відкриття був 1 вересня 1992 року. А я очолюю гімназію впродовж 11 років.

Пані Жанна – вчитель початкових класів. Викладає дітям з перших днів функціонування школи.

Жанна Капустянська, вчитель гімназії №17

- Я згадую перший клас, бо для мене то був теж «перший» клас. Я, як і дітки, прийшли перший раз в перший клас. Я пам'ятаю, що все було чудово, я отримала задоволення від уроку. І цей настрій у меня зберігся впродовж життя.

У 2007 році школа здобула статус гімназії – елітного навчального закладу. Це стало ще більшим стимулом для освітньої модернізації. Акцент зробили на вивченні іноземних мов. Педагоги їх викладають з першого класу. В мовному асортименті – не тільки англійська та німецька, а ще й польська.

Олена Голтвяниця, директор гімназії №17

- Із статусом змінилися підходи до навчання, змінився навчальний план, розширилася можливість співпраці з ВНЗ, з'явилася можливість поглибленого та профільного вивчення ряду предметів.

Зараз в школі навчаються 1300 учнів – це 41 клас. 18 з них – початкові. Технічне оснащення відповідає статусу: проектори, сучасні комп'ютери, оновлені класи. Є там навіть питні фонтанчики.

Олена Промська, вчитель гімназії №17

- У нас концепція нової української школи, бо прийняли новий Закон «Про освіту...». Ми змінюємось, ми інтегруємося в суспільство, змінюються методи та прийоми.

В цей день разом з ювілярами – й очільник міста.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Діти, які живуть на Леваді і навчаються в цій гімназії, дають найкращі результати. Якщо школа дає певні результати, і вони перевищують показники, заплановані Управлінням освіти, то ми переводимо школу в гімназію. І саме слово «гімназія» відповідає само за себе для всіх навчальних закладів.

Модернізація триватиме! На покращення умов та ремонт навчального закладу виділили майже півтора мільйона гривень із міського бюджету.

Стрічка новин