Область дасть гроші на попередження пожеж

Після надзвичайної події, що трапилася у Кременчуцькому районі, там хочуть встановити камери відеоспостереження. А також виділити гроші на спецтехніку. Про це говорили у п'ятницю під час засідання комісії з питань екології та раціонального природокористування в обласній раді.

З екологічного фонду полтавські депутати хочуть виділити додаткові гроші на боротьбу зі стихією. Зокрема для того, аби убезпечитись від пожеж. Під час останньої у Кременчуцькому районі згоріло майже 50 тисяч гектарів лісу. 

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- І ми туди хочемо виділити для мобільної техніки, яка буде займатись пожежогасінням, та на відеоспостереження. Тобто, щоб наперед могли передбачити таку ситуацію. Це десь приблизно півтора мільйона гривень коштів буде виділено на лісове господарство.

Ще 3 мільйона хочуть дати на відновлення і ремонт колектора у Карлівці. Говорять, необхідно 6, але поки виділяють половину.

Ще одне питання, яке розглядають під час комісії з питань екології, стосується ландшафтного заказника загальнодержавного значення в околицях міста Кременчука – Білецьківські Плавні. Для догляду за ним на початку 2000-х створили комунальне підприємство. Але законодавство змінилось, і тепер, кажуть в обласній раді, райдержадміністрація не може використовувати виділені гроші. 

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- Незаконне будівництво там іде, вже у цьому ландшафтному парку. Ми вже другий рік надаємо кошти ландшафтному парку, а люди не можуть ні отримувати заробітну плату, не можуть утримувати охорону.

Щоб не порушувати закон, пропонують створити нове обласне комунальне підприємство. Якщо депутати проголосують за це, можна буде охороняти землі заповідника.

Стрічка новин