Сінгапурський досвід для України

Професор із цієї східної країни ділився зі студентами Полтавського університету економіки і торгівлі секретами успішного розвитку держави, інтеграції у світову економіку. Виш активно співпрацює із різними країнами світу, розширення міжнародних зв'язків дало поштовх до цієї зустрічі із сінгапурським експертом.

Минулого тижня – у Києві, вчора – у Харкові, сьогодні – у Полтаві. Професор із Сінгапуру Гері Літ ділиться з українцями досвідом стрімкого розвитку своєї країни. До нашого міста він завітав на запрошення Полтавського університету економіки і торгівлі.

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

- Я думаю, що зустріч із представниками успішних фірм, з успішними людьми, представниками успішних країн показують студентам ті можливості, які має кожен із них у своїх власних життєвих кроках, у своїх власних життєвих досягненнях. І те Сінгапурське диво, яке за 50 років вивело цю країну із найвідсталіших до передових, мабуть, – прекрасний приклад, як мрії можуть здійснюватися, якщо системно працювати.

Для студентів вишу пан Літ проводить 2 лекції. Перша стосується глобалізаційних процесів у світі та їхніх наслідків. 

Гері Літ, директор GL Training and Consultancy (Сінгапур)

- Усі нації, усі економіки, незалежно від того, великі вони, чи маленькі, на Заході, чи на Сході, в Європі, Африці, Америці, ми всі між собою взаємопов'язані. Для ваших студентів і професорів важливо зрозуміти, чого це стосується, і що таке глобалізація.

Інша лекція – про досвід трансформації Сінгапуру: від країни третього світу до потужного гравця у світовій економіці. Не маючи ресурсів, великої площі цій азійській державі вдалося за короткий термін стати однією з найбагатших країн світу. Секрет цього стрімкого розвитку, говорить професор, достатньо простий.

Гері Літ, директор GL Training and Consultancy (Сінгапур)

- Необхідна прозора, чиста система взаємовідносин між громадянами у суспільстві, нульовий рівень толерантності до корупції. Незалежно від того, чи ви є просто працівником, чи старшим міністром – перед Законом усі мають бути рівними.

Лекція від сінгапурського експерта, кажуть студенти, для них була цікавою одночасно в двох напрямках.

Юліана Нос, студентка ПУЕТ

- Це як і навички спілкування, нові слова, нова інформація. Я отримала багато нової інформації, і думаю, що це буде чудовим досвідом для мене.

Такі зустрічі із представниками іноземних країн для Полтавського університету економіки і торгівлі вже стали доброю традицією.

Стрічка новин