Для деяких дітей в полтавських інтернатах перебування зроблять безкоштовним

Таку можливість обговорюють в обласній раді. Відповідне рішення можуть прийняти на сесії і, таким чином, розширити коло сімей, які звільнять від сплати за утримання дітей в закладах комунальної власності. Всього таких на території Полтавської області 4.

У полтавських інтернатах буде більше дітей, які навчатимуться там безкоштовно. Розширити списки пропонують обласним депутатам. Відповідно до українського законодавства, є діти, які взагалі безкоштовно там перебувають. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- А є категорія дітей, які, згідно постанови, не можуть бути позбавлені. Але ж ми просимо обласну раду підтримати. Це такі категорії дітей: сім'ї яких мають низький дохід, батьки яких є учасниками бойових дій, сім'ї внутрішньо переміщені, і сім'ї, які витратили дуже великі кошти на лікування. Тобто, скрізь підтверджуючі документи надаються.

Загалом кількість цих дітей не має перевищувати 25% від усіх учнів, які перебувають у закладах. Керівники інтернатів подали списки дітей до обласного департаменту освіти. Далі долю їх перебування вирішать на найближчій сесії. 

Також під час комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури розглядають звернення Крайової Пластової старшини з проханням створити комунальне підприємство «Полтавський обласний дитячо-юнацький пластовий центр».

Тетяна Дубина, обласний менеджер розвитку Пласту

- Створення таких центрів підтримується на рівні Президента України. Є довічний договір з Міністерством освіти і науки, відповідно до якого ми зараз діємо і звернулися. В чому перевага? Від цього виграють наші діти. Це всебічний розвиток, патріотичний розвиток дитини.

Доповідачів на комісії вислухали, але, кажуть, є вагомі зауваження і об'єктивні причини того, що створити це неможливо. 

Сергій Шевчук, голова комісії з питань освіти Полтавської ОДА

- Не погоджує і не виносить на засідання сесії обласної ради будь-які питання про створення комунальної установи. Це виключно прерогатива обласної державної адміністрації.

Однак, депутати вважають, що фінансово буде доцільніше організувати діяльність Пласту у складі обласного центру краєзнавства і туризму. Питання має вивчити обласний Департамент освіти і відзвітувати під час наступного засідання комісії.

Стрічка новин