У Карлівці та 6 селах оголосили карантин через лисицю, яка нападала на свійських тварин

У Карлівці та 6 селах оголосили карантин через лисицю, яка нападала на свійських тварин

1 жовтня вночі у Карлівці Полтавської області лисиця покусала тварин, які знаходилися у господарствах двох жінок – 4 собак та двох гусей.

Лисицю знайшли і вбили.  Патматеріал тварини направили в Регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини в Полтавській області.  

3 жовтня лабораторія дала  позитивний результат дослідження на сказ.

Рішенням державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації 4 жовтня запровадили карантинні обмеження на території Карлівки та  визначили загрозливою зоною територію радіусом в 10 кілометрів навколо міста Карлівки,  в яку входять:  с. Солона Балка, с. Іванівка Карлівської міської ради; с. Федорівка Федорівської сільської ради; с. Попівка Попівської сільської ради; с. Голобородьківське, Михайлівське та Тагамлицьке Голобородьківської сільської ради.

На даний момент проводяться заходи  по  локалізації і ліквідації захворювання, передає Карлівська міськрада.  Через дану ситуацію і місті та прилеглих селах просять дотримуватися епідеміологічних правил:

1. Всіх громадян, яким  в поточному році було  нанесено  покуси  тваринами, звернутись до медичних  працівників. Особливу увагу звертати на подряпини та рани у дітей. Обов’язково виясняти їх походження.

2. При виявленні  незвичної поведінки, захворювання чи  загибелі  тварин,  особливо  безпритульних  та  диких,  обов’язково інформувати   працівників ветеринарної  медицини.

3. Надати можливість працівникам ветеринарної  медицини  провести  необхідні  щеплення  всім  сприйнятливим  тваринам, що  утримуються   у ваших  підсобних  господарствах.

4. Вжити заходів до виконання вимог «Правил  утримання  собак,  котів, диких  тварин  в  населених  пунктах  району».

Стрічка новин