Мільйони євро, доларів та гривень: у Полтаві стартували міжнародні торги

Великі суми – і чимала кількість покупок. Ці обновки – для лікарень. Але не тільки у містах, а й районних закладах та центрах надання первинної медико-соціальної допомоги. Гроші на це вже також є – від Світового банку.

«Ми починаємо процедуру публічного розкриття тендерних пропозицій, поданих на міжнародні торги»

В обласному Департаменті охорони здоров'я стартують торги. На кону – медичне та лабораторне обладнання для оснащення центрів ПМСД, центральних районних, міських та обласних лікарень.

Олена Олександрова, консультант із закупівель 

- Буде оголошуватись сума пропозиції, наявність декларації тендерної пропозиції, наявність знижок або їх відсутність.

Дані занотовують до протокола, який транслюють на екрані. У залі – представники компаній, які подають пропозиції. Пропозицій 12. Кожна – в окремому пакеті чи навіть ящику. Консультанти перевіряють все на відповідність, демонструють присутнім.

«Прошу подивитися, пакет не ушкоджений. Прошу його відкрити»

Усе займає трохи більше години. Пропозиції дають 6 українських, одна чеська, німецька та швейцарська компанії. Є 7 лотів. Один з них взагалі не знайшов бажаючих, один набрав одну пропозицію, ще двоє – по 4. Суми – у різних валютах. На кону – гривні, долари і навіть вартість тендеру у понад 2 мільйона євро. 

Це проект Світового банку, що втілюють на території Полтавщини. Відповідно до нього, обладнання мають закупити практично для всіх лікарень області: центри ПМСД, обласні, міські, районні лікарні. Перелік медапаратури широкий:

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Гемалітичні аналізатори, центрофуги, витратні матеріали, мікроскопи, а також певна кількість електрокардіографічного обладнання. Близько тисячі. А також передавачі і станції, що дадуть змогу передавати електрокардіограми із нашої периферії у центр тут, в Полтаві.

Торги вже не перші. До цього купили різне обладнання для кардіодиспансеру, і воно, кажуть в обласному департаменті охорони здоров'я, вже працює. 

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ми вже помітили, що у подібних торгах беруть участь більше не посередники, а виробники. Це дуже позитивно. Бо ціна від виробника – дещо менша. У попередніх торгах при даній процедурі ми економили кошти, і ми потім ці кошти знову ж пускаємо в торги.

І з дозволу Світового банку докупляють витратні матеріали чи додаткове обладнання. 

Полтавщина виграла грант на боротьбу з гіпертонією на понад 140 мільйонів доларів. Тепер його поступово втілюють, забезпечуючи медзаклади необхідним.

Врешті, всі пропозиції торгів беруть до розгляду. Далі надані пакети документів і діяльність самих підприємств перевірятимуть. На це мають часу – до 90 діб.

Стрічка новин