У Полтаві змагалися кращі борці греко-римського стилю

На щорічний турнір «Надежда - 2017» приїхали спортсмени з різних куточків нашої держави, а також представники сусідніх країн. Незмінний організатор цих змагань уже 13 років - компанія «Надежда» - цього разу вирішив змінити час та місце проведення турніру.

Спортивна школа ім.О.Бутовського, колишня «Авангард». Секцію греко-римської боротьби тут відвідує близько півтори сотні дітей. Починають займатися вже з 6 років.

Антон Пушкар, тренер-викладач греко-римської боротьби

- У нас є на даний час три групи початкової підготовки. Там кількість дітей, які займаються, коливається. Тому що діти приходять, йдуть, інші приходять. Приблизно 150 дітей у нас займається греко-римською боротьбою в місті.

Вихованців, кажуть тренери, могло бути і більше. Проте умови, у яких загартовуються майбутні чемпіони, багатьох зупиняють.

Сергій Дорош, директор ДЮСШ ім.О.Бутовського

- Загальний стан, ви самі бачите, ні вікна, ні стеля, ні стіни не можуть відповідати належним чином. Чому так відбувається? Тому що півтора року тому Держмайно виграло суди у Профспілок, але Держмайно не отримало свідоцтво на право власності цього приміщення. І тому вони не можуть передати в школу це приміщення в оренду, а якщо немає оренди, школа не може купити ні гвіздка, ні лампочки, нічого.

Попри всі ці складнощі підготовки діти з цієї спортшколи - постійні призери всеукраїнських змагань. «Надежда - 2017» - один із тих турнірів, який приносить Полтаві чимало нагород. Цього року борців греко-римського стилю з усієї України та країн-сусідів компанія «Надежда» зібрала восени, а не взимку, як завжди, - у День Віри, Надії та Любові. Обрали й нове місце проведення - спортивний комплекс обласного управління поліції.

Віктор Батраченко, директор ПП «Компанія «Надежда»

- Діти виходять після шкільних канікул, перший місяць навчаються, адаптуються, тренуються, і кінець вересня - початок жовтня проводиться турнір. Через місяць - Чемпіонат України. Це - серйозний турнір саме перед першістю України.

Єгор Букатий приїхав до Полтави з Києва. Вже 4 роки він займається греко-римською боротьбою.

Єгор Букатий, учасник змагань (м.Київ)

- Я обрав його, тому що цей спорт для чоловіків, він розвиває усі групи м'язів. Це - класний вид спорту, він мені дуже подобається. У мене є ще брат, він теж ходить зі мною на тренування.

Готують спортсменів до виходу на килим досвідчені тренери.

Андрій Телебан, Заслужений тренер України (м.Тернопіль)

- Тренер має прищепити любов до цього виду спорту. Велика заслуга тренера, щоб дитина прийшла в зал. Відірвати її від комп'ютера, відірвати від вулиці, щоб дитина займалася в залі.

13 років поспіль компанія «Надежда» влаштовує турнір з греко-римської боротьби для дітей. У цих змаганнях цього разу участь беруть 230 спортсменів.

Ігор Прилуцький, суддя міжнародної категорії з греко-римської боротьби

- З другого турніру я приїжджаю сюди, враження дуже позитивні. Турнір з року в рік росте. Сьогодні його можна по великому рахунку назвати Малим Чемпіонатом України.

Рівень підготовки учасників змагань теж говорить про престижність цього старту.

Нікіта Алексєєв, учасник змагань

- Турнір серйозний був, міжнародний. Інша країна, важко було боротися.

У підсумку переможці та призери отримали медалі та пам'ятні подарунки від спонсорів. На змаганнях окремо визначили найсильніших в індивідуальному заліку у кожній ваговій категорії, а також серед команд. Так колектив спортсменів із Білої Церкви став переможцем турніру «Надежда-2017».

Стрічка новин